Легендарний буксир «Граніт» Одеського порту повернувся у рідну гавань

буксирБуксир «Граніт» повернувся в Одеський порт
23 Червня 2017, 20:21

Днями Чорноморський судноремонтний завод завершив ремонт буксира «Граніт» для Одеського порта.

Буксир «Граніт» став на ремонт в грудні 2016 року. В ході докового ремонту були проведені корпусні роботи: проведені заміри залишкових товщин корпусних конструкцій, ремонт пошкоджених ділянок, очищення і фарбування корпусу; ремонт гвинто-рульової групи, виїмка гребних валів, дефектація і заміна зношених комплектуючих, мотоочистка двигунів, виконана перевірка всіх суднових систем і механізмів. Значну частину часу забрала закупівля запчастин, необхідність заміни яких була виявлена ​​при дефектації.

Тепер судно повністю відремонтовано і готове до експлуатації, роботи здані замовнику і інспектору Регістру.

Портовики стверджують, що «Граніт» – судно незвичайне у всіх сенсах. За своєю багатофункціональністю, потужністю і красою він дасть фору будь-якому іншому з 12-ти буксирів Одеського порту.

Буксир

Буксир «Граніт»

– Наш портофлот півроку чекав на повернення «Граніту» у рідну гавань, – зазначив начальник адміністрації Одеського морського порту Ігор Ткачук. – Цієї зими без нього було непросто. Буксир має льодовий клас і може виконувати роботу в льоду. За своїми прекрасними ходовими якостями він начебто створений для обмежених акваторій Одеського порту. Його потужність – понад п’ять тисяч кінських сил. Крім виконання завдань із буксирування і кантування суден, він здатний виконувати функції криголама і боротися з пожежами. З огляду на зростаючий обсяг перевалки вантажів в порту, повернення «Граніту» – дуже доречне.

Варто відзначити, що в 2012 році команда буксира «Граніт» під час шторму запобігла аварії з непередбачуваними наслідками, зупинивши величезний плавучий док, який зірвався з якоря. У 2011 році буксиру довелося рятувати знеструмлене фінське судно, яке також потрапило в сильний шторм.

Джерело:

Відділ маркетингу та зв'язків з громадськістю ДП «Одеський порт»