Якщо ви змогли змусити себе прокидатися на годину раніше для того, щоб зробити ранкову пробіжку – ви просто героїня! Ми впевнені, що ваші зусилля не марні. Вже дуже скоро ви помітите, що ваша витривалість збільшується, після пробіжки ви не відчуваєте втому, а навіть, навпаки, отримуєте заряд бадьорості на цілий день, а ваша фігура з кожним тижнем стає все більш привабливою! Декілька корисних і простих порад, для того аби полегшити ваше звикання до пробіжок.
1. Не прагніть піти на стадіон відразу після пробудження. Витратьте хоча б 15 хвилин на те, щоб дати організму повністю прокинутися і включитися в роботу. Вмийтеся, зберіться, накидайте план справ на день і після цього відправляйтеся на пробіжку.
2. Приділіть увагу екіпіровці. Хоч під час бігу вам навіть в мороз буде жарко, це не привід в зимовий період виходити на стадіон в легкій куртці. Коли температура повітря опускається нижче 10 градусів, вам варто надягати на голову пов’язку або шапочку. Пам’ятайте також про те, що в холоди найкраще взувати зручне взуття. І змініть свої прості кросівки на утеплені.
3. Ні в якому разі не починайте пробіжку з бігу! Перш за все – невелика розминка! Потягніть ноги, поприсідайте, пострибайте – розігрійте м’язи і тільки після цього починайте біг! В іншому випадку ви ризикуєте отримати травму. Після розминки біжіть повільно протягом 3-4 хвилин і тільки після цього починайте перебудовуватися на оптимальний для вас режим. Якщо ви бігаєте з метою схуднути, то вам варто чергувати прискорення з бігом підтюпцем.
4. Слідкуйте за диханням. Для того щоб запобігти задишцы, а також в повній мірі наситити легені киснем, вам варто вдихати повітря носом, а видихати – ротом. Якщо ви після певної дистанції розумієте, що вам важко дихати – це привід перейти на крок.
5. Закінчувати пробіжку теж потрібно правильно! Так само, як не можна починати відразу з бігу, так не можна і закінчувати біг різкою зупинкою. Коли ви вирішите закінчити тренування, переходите на повільний темп бігу, а потім на крок. На завершення зробіть кілька простих вправ. Тільки після цього тренування може вважатися закінченою.
6. Не мучте себе, починайте бігати поступово. Збільшуйте навантаження дуже плавно. На перших порах вам може бути важко. Якщо ви розумієте, що вам буде важко, почніть хоча б з п’яти хвилин, щодня додаючи до загальної тривалості тренування по дві-три хвилини.
7. Обов’язково приймайте душ після пробіжки. Разом з потом виводяться шлаки і токсини. Якщо ви не змиєте все це, шкідливі речовини знову вберуться в організм через шкіру.
8. Випивайте хоча б склянку води перед пробіжкою. Але не відразу перед виходом. Найкраще зробити це відразу після пробудження. До речі, не завадить захопити з собою на тренування пляшку мінералки.
9. Підійдіть відповідально до вибору маршруту для пробіжки. Не рекомендується бігати поблизу проїжджої частини. Адже вам потрібне чисте повітря, а не вихлопні гази.
10. Не рекомендується бігати відразу після сніданку. Прекрасно, якщо у вас є можливість поїсти і почекати приблизно годину після прийому їжі і тільки після цього відправитися на пробіжку.