Україна втрачає позиції на світовому ринку яблучного концентрату

Переробка яблук на концентрат
28 Червня 2017, 14:46

Україна продовжує втрачати позиції на світовому ринку яблучного концентрату. При цьому експерти підкреслюють, що за 11 місяців сезону 2016/17 Україна експортувала найменший обсяг даної продукції як мінімум за останні п’ять років.

Так, за вказаний період країна відвантажила на зовнішній ринок всього 50 тис. тонн яблучного концентрату, що на чверть менше, ніж у попередньому сезоні, і в 1,6 рази поступається середнім показникам за останні п’ять сезонів.

За словами учасників ринку, ситуація, що склалася на ринку обумовлена відразу декількома факторами. По-перше, основні споживачі українського концентрату — країни ЄС, які в останні кілька сезонів переорієнтувалися на власне виробництво, через проблеми з реалізацією яблука на зовнішньому ринку, після введення ембарго з боку РФ.

По-друге, вже другий сезон поспіль і самі заводи скорочують обсяг переробки яблука, оскільки через високі ціни на сировину змушені переглядати плани по формуванню сировинної бази.

Довідка.

Яблучний концентрат – концентрований яблучний сік.  Яблучний концентрат зовні схожий на сироп дуже густої консистенції, за кольором відповідний кольору яблук. Концентрований сік з яблук має широку сферу використання. З нього виготовляють нектари, відновлені соки та соковмісні напої. Крім того, концентрат використовують для приготування різних желе, всіляких начинок.

Джерело:

АПК-Інформ

Україна втрачає позиції на світовому ринку яблучного концентрату