Працівники Укрпошти заробляють менше всіх в Україні

Працівники Укрпошти заробляють менше всіх в Україні Поштівка
31 Жовтня 2016, 09:59

Державна служби статистики України опублікувала дані, згідно з якими працівники пошти у вересні отримували найнижчі зарплати в Україні.

Середня зарплата в області авіації у вересні досягла 26 тис. 158 грн і була найбільшою з усіх професій. У фінансистів і страхових агентів середня зарплата досягала майже 10 тисяч. Трохи менше заробляли працівники інформаційної та телекомунікаційної галузей – 9 тис. 930 грн.

Найменше у вересні заробляли працівники пошти і кур’єри – 2 тис. 884 грн., що в два рази нижче ніж середня зарплата в країні.

У цілому по Україні середня зарплата у вересні склала 5 тис. 358 грн.

Зазначимо, що зарплата гендиректора Укрпошти Ігоря Смілянського становить 333 тисячі гривень, а зарплати його заступників знаходяться в межах 145-300 тисяч гривень.

За повідомленням інтернет-видання «Главком» нещодавно були істотно підвищені зарплати окремих співробітників «Укрпошти». Причому торкнулося воно переважно людей, яких новий генеральний директор підприємства привів із собою в компанію. «Главком» оприлюднив документи, що свідчать про вибірковий підхід нового керівника.

Так, перший заступник директора станом на 1 липня 2016 року отримував 10,7 тисячі гривень на місяць (за рахунок доплат «за високі досягнення в праці» та «за виконання особливо важливої роботи» загальний фонд його платні сягав майже 23 тисяч гривень). Стільки ж платили і просто заступнику – керівнику апарату. Але вже станом на вересень місячний посадовий оклад заступника гендиректора з фінансових питань Олександра Чернявського дорівнював 265 тисячам гривень, тобто зріс у десятки разів. Заступники з інформаційних технологій (Сергій Галан), із закупівель та управління майном (Олександр Наход), з персоналу (Олена Дрощенко) отримують відповідно 175, 153 і 145 тисяч гривень…

Відчутних змін зазнали й оклади деяких радників директора. Так, станом на липень усі радники (а їх було чотири) отримували по 6,8 тисячі гривень на місяць. Проте вже у вересні зарплата деяких з них зросла до 50 тисяч. При цьому загальна кількість радників збільшилась до семи, та четверо з них залишились на старих окладах. Підвищення торкнулося лише зарплат радника гендиректора, радника з питань логістики та радника з питань інформаційних технологій.

Зросла у рази навіть зарплата помічника директора. Щоправда, порівняно з іншими членами команди Смілянського не дуже істотно – трохи менше ніж на 10 тисяч гривень (з 5,7 до 15 тисяч).

Змінились також оклади директорів за напрямами діяльності, але, як і у випадку із радниками, лише обраних. У липні ці посади передбачали оклад у розмірі 10,4 тисячі гривень. У вересні більші суми отримали директор з питань безпеки (50 тисяч гривень), директор з правових питань (нова посада, 95 тисяч гривень), директор з комунікацій та зв’язків з органами державної влади (нова посада, 50 тисяч гривень) та директор з розвитку інновацій (нова посада, 50 тисяч гривень). Оклади директорів з маркетингу і комунікацій, технічної політики, технології, інформаційних технологій залишились на старому рівні.

Раніше повідомлялося, що станом на 1 серпня 2016 року середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника «Укрпошти» складала 2 500,4 грн.