Порошенко обіцяв усунути себе від влади

У 2015 Порошенко розповідав про "деолігархізацію" країни. Скріншот.
29 Квітня 2017, 08:44

29 квітня 2015 року на нараді з головами райдержадміністрацій Києва президент Петро Порошенко анонсував боротьбу з олігархами.

Глава держави назвав деолігархізацію одним з ключових принципів для влади на місцях.

У нас в країні не буде олігархів. Всі олігархи мають бути усунені від влади і стати представниками, якщо вони є конкурентоспроможними, великого бізнесу”, – заявив Порошенко.

За тиждень Порошенко пообіцяв видавити олігархів із енергетичного сектору.

“Гарантую, що ніхто більше не потрапить у рейтинг “Форбс”, знімаючи вершки з використання можливостей державних монополій, з традиційно-корупційного середовища в газовому секторі. Держава ні для кого не буде більше дійною коровою. Дикий капіталізм у цій галузі… має закінчитися. Хочу, щоб це почули всюди: і в Києві, і у Відні.

Політика деолігархізації і демонополізації цілком відповідає національним безпековим інтересам. І я впевнений в тому, що ні я як президент, ні уряд, ні Верховна Рада від цього курсу не відмовляться. Хто б і чим би не намагався Україну і мене як президента шантажувати”, – сказав Порошенко 6 травня 2015-го.

Примітка Поштівки

З виступу Порошенко доля олігархів в Україні залишилася незрозумілою: чи у нас в країні зовсім не буде олігархів, чи вони лише мають бути усунені від влади.

Нагадаємо у рейтингу «Forbes Україна» за 2016 рік, Петро Порошенко піднявся з восьмого на шосте місце. Його статки оцінили у 858 млн. доларів – за 2016 рік вони зросли на $100 млн. Крім корпорації Roshen, яку Порошенко нібито передав у «сліпий траст», він володіє Міжнародним інвестиційним банком, є кінцевим бенефіціаром холдингу «Укрпромінвест-Агро», а також володіє низкою активів у крохмальній, автомобільній, суднобудівній і машинобудівній галузях. Крім того, у мультимільйонера є кілька національних і регіональних телерадіокомпаній.