Автобус Toyota на водневих паливних елементах надійде у продаж на початку наступного року

Автобус Toyota на водневих паливних елементах надійде у продаж на початку наступного року ПоштівкаToyota FC Bus
26 Жовтня 2016, 17:16

Toyota Motor Corporation почне продавати автобуси на водневих паливних елементах (FC автобуси) під брендом Toyota з початку 2017 року.

Після проведених повторних польових випробувань для практичного використання, міська влада Токіо планує використовувати два таких автобуси (назва моделі: Автобус Toyota FC) на міських маршрутах, повідомляє сайт концерну Toyota.

Toyota планує застосувати більш ніж 100 автобусів FC  в основному в Токіо перед Олімпійськими та Паралімпійськими іграми 2020 , щоб продемонструвати перевагу екологічно чистих автобусів. Зважаючи на це, продаж FC автобусів почнеться в Японії на початку 2017 для збільшення рівня сприйняття широким загалом використання автобусів FC як виду громадського транспорту.

Крім того, в рамках підготовки до Олімпійських та Паралімпійських ігор 2020 в Токіо, кількість впроваджуваних автобусів FC в подальшому буде неухильно зростати. Разом з цим, Toyota прагне постійно брати участь в програмі добросовісного розвитку, спрямованої на розширення впровадження нових FC автобусів з 2018 року, з тим, щоб внести свій внесок в розвиток суспільства, заснованого на застосуванні водня.

Toyota розробила автобус FC на основі досвіду компанії в розробці FC автобусів спільно з Hino Motors, Ltd., яка є найбільшим підрозділом Toyota Motor Corporation, що випускає вантажні автомобілі і автобуси. Система на водневих паливних елементах Toyota (TFCS), яка була розроблена для паливних елементів транспортного засобу Mirai (FCV), була впроваджена, щоб забезпечити більш ефективне споживання енергії в порівнянні з двигунами внутрішнього згоряння, а також забезпечити чудову екологічну ефективність руху без будь-яких викидів вуглекислого газу (CO2) та канцерогенних речовин.

За габаритами FC Bus на водневих паливних елементах не відрізнятимуться від своїх бензинових або електричних аналогів. На борт таких машин можна буде взяти до 77 пасажирів, якы розмыстяться на 50 стоячих і 27 сидячих місцях.

Основні технічні характеристики Toyota FC Bus
Транспортний засібДовжина/ ширина/ висота10,525 / 2,490 / 3,340 mm
Місць (сидячих, стоячих, водій)77 (26+50+1)
FC (водневі) елементиНазваToyota FC stack
ТипТвердоелектролітна полімерна мембрана
Максимальна потужність114 kW × 2 units (155 PS ×2 units)
ДвигунТипAC synchronous
Максимальна потужність113 kW × 2 units (154 PS × 2 units)
Максимальний крутний момент335 N-m× 2 (34.2 kgf-m× 2)
Водневий резервуар високого тискуКількість резервуарів10
Номінальний робочий тиск70 MPa (approx. 700 bar)
Питома вага5.7 wt%
Внутрішній об’єм600 літрів
Акумуляторна батареяТипNickel-metal hydride
Система зовнішнього джерела живлення
високої потужностості
Максимальна потужність9 kW
Обсяг живлення235 kWh