З травня українці платитимуть абонплату за тепло цілий рік

батарея
19 Квітня 2017, 10:33

Кілька днів тому Міністерство фінансів опублікувало меморандум України з МВФ. У документі українська влада взяла на себе зобов’язання вводити абонплату на блакитне паливо та опалення.

Вже зараз абонплата на тепло діє у Львові, Вінниці та інших містах, а з першого травня, згідно з меморандумом, її доведеться платити всім українцям.

Першим абонплату на опалення ввів Львів ще у 2006 році. Тоді чиновники пояснили: тепло жителі міста отримують тільки в опалювальний сезон, але щоб його отримати, утримувати інфраструктуру, проводити ремонти – гроші потрібні цілий рік.

Наприклад, сім’я у Львові, яка стабільно витрачає в опалювальний сезон один Гкал тепла на місяць, сплачує 1266,5 гривні (1213 гривень за саме тепло і 53,4 гривні абонплати) з жовтня по березень і 26,97 гривні абонплати з березня по жовтень. Водночас у Вінниці круглий рік платять абонплату в 26,3 гривні.

Однак, як зазначають експерти, у більшості українських міст діє один тариф на тепло без абонентської плати. В цей тариф вже включені витрати на утримання інфраструктури, а платити потрібно тільки в опалювальний сезон.

У меморандумі з Міжнародним Валютним Фондом (МВФ) українська влада взяла на себе зобов’язання ввести абонентську плату на опалення для всіх.

“Ми застосуємо тариф на розподіл газу та опалення на основі потужності, це дозволить перенести деяку частину вартості на літні місяці – всі зміни набудуть чинності з першого травня 2017 року”, – йдеться у документі.

Варто зазначити, що спроба ввести абонплату на газ вже була наприкінці минулого місяця – проте днями це рішення скасували. В уряді заявили, що введення абонентської плати на блакитне паливо призвело б до подорожчання тепла. Крім того, субсидія на абонплату згідно з чинними постановами не годиться.

“Все залежить від методології”, – пояснює експерт в енергетичній сфері Геннадій Рябцев. Наприклад, тариф “Київенерго” вартість транспортування і постачання займає приблизно 9%. Якщо тариф розділять на дві складові, абонплата може скласти приблизно 100 гривень за Гкал.

Враховуючи, що абонентську плату розділять на весь рік, в опалювальний сезон вартість тепла може знизитися.

До речі, після введення абонентської плати на газ більше довелося б платити українцям, які витрачають мало блакитного палива. Наприклад, сім’я з трьох людей в київській багатоповерхівці з опаленням та гарячою водою за місяць в середньому спалює 13,2 кубометра газу (згідно з соціальною нормою споживання). Без абонплати на газ доводиться платити 90 гривень, а після введення абонплати – 146,4 гривні (79,2 за тарифом за газ і 67,2 гривні абонплати).

У цьому році, згідно з головним фінансовим документом, держава планувала витратити на компенсацію “комунальної знижки” близько 51 мільярда гривень. За рахунок зниження соцнорм споживання, введення абоплати тощо. Українська влада планує заощадити чотири мільярди гривень.

Нагадаємо, Україна зобов’язалася перед МВФ з 1 серпня 2017 року, крім виділення із загальної кінцевої ціни природного газу для населення і підприємств теплокомуненерго (ТКЕ) плату за його доставку на основі приєднаної потужності (так звана абонентська плата за користування газовою інфраструктурою), ще й абонплату за підключення до послуг централізованого опалення.

Джерело:

Українські новини

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!