Українці шукають роботу за кордоном через низьке економічне зростання, – МВФ

МВФ видав Україні черговий транш Поштівка

Зростання економіки України не повною мірою виправдало очікування Фонду

Міжнародний валютний фонд відзначає все ще слабке економічне зростання України.

Про це сказано в повідомленні Фонду, оприлюдненому разом з текстом меморандуму з Україною за програмою stand-by (SBA).

“Інвестиції, особливо прямі іноземні інвестиції, стримуються складним діловим кліматом, в той час як велика кількість працівників шукає можливості працевлаштування за кордоном, оскільки економічне зростання занадто низьке для того, щоб доходи могли помітно скоротити розрив у порівнянні з іншими країнами регіону”, – сказано в повідомленні.

Незважаючи на відновлення макроекономічної стабільності та економічного зростання після важкої кризи 2014-2015 рр., зусилля зі створення більшої позитивної динаміки, конкурентоспроможної економіки не виправдали очікувань, відзначає МВФ.

Нагадаємо, 19 грудня Рада директорів МВФ затвердила нову програму співпраці з Україною в рамках механізму stand-by. Обсяг 14-місячної програми еквівалентний SDR2,8 млрд, або близько $3,9 млрд. При цьому SDR1 млрд (близько $1,4 млрд) буде надано відразу, тоді як решта коштів – за підсумками піврічних переглядів.

У 2019 Україна повинна виплатити Міжнародному валютному фонду понад 1,8 млрд доларів, перші дві виплати призначено на лютий.