Вчені шведського Каролінського інституту і Бергенського університету в Норвегії запевняють, що довгий сон у вихідні швидше шкодить людині, ніж йде на користь.
Хоча багато хто вважає довгий сон невід’ємним закінченням робочого тижня, шведські дослідники заявляють, що подібне порушення звичного ритму не дасть людині відпочити, а змусить відчути себе гірше. Втім, шведи визнають, що мало у кого є можливість слідувати рекомендації і зберігати режим сну.
У Бергенському університеті погодилися з цією точкою зору, заявивши, що людина повинна лягати спати і прокидатися щодня в один і той же час, а якщо вставати з ліжка тільки опівдні, то організму доведеться прикладати зайві зусилля, щоб після вихідних повернутися до колишнього режиму. І хоча восени і взимку спокуса повалятися в ліжку довше як ніколи велика, це час є найважливішим для збереження незмінного розпорядку дня, заявляють вчені.
До речі, раніше команда медиків з Токійського університету (Японія) дійшла до висновку, що денний сон тривалістю більше 40 хвилин шкідливий для здоров’я. Він підвищує ризик розвитку метаболічного синдрому – комплексу змін в організмі, пов’язаного з порушенням обміну речовин.