ТОП-5 поширених стереотипів, які заважають знайти хорошу роботу

працевлаштування
22 Липня 2017, 15:34

Кар’єрний консультант Тетяна Волошина розповіла про стереотипи, які заважають претендентам знаходити хорошу роботу.

Стереотип 1. Шукати роботу потрібно тільки “в сезон”

Багато кандидатів вважають, що влітку та в період зимових свят ринок стоїть. Так думати – помилка: бізнес працює без канікул і потреба в нових працівниках є завжди. Через цей стереотип рекрутери безуспішно намагаються закрити вакансії, тому що резюме від кандидатів приходить дуже мало.

Стереотип 2. HR – це перешкода на шляху до роботи

Не раз стикалася з тим, як кандидати намагалися перехитрити рекрутера. Наприклад, приписували собі чужі досягнення, брехали про причини звільнення або своєю поведінкою демонстрували зневажливе ставлення.

Це не найкраща стратегія поведінки. Професійний HR виведе вас на чисту воду уточнюючими питаннями, виділить соціально бажані відповіді, а будь-яку інформацію з вашого попереднього місця роботи він перевірить за допомогою рекомендацій. Зрозумійте: рекрутер – не ворог вам. Його завдання дуже схоже на ваше: він повинен закрити вакансію, а ви хочете знайти роботу. Рекрутер оцінює вас за критеріями вакансії і піклується не тільки про те, щоб ви підходили компанії, але і щоб компанія підходила вам.

Сприймайте рекрутера як союзника.

Стереотип 3. Можна назвати рекрутеру одну зарплату, а керівникові – іншу

Деякі претенденти чомусь думають так: якщо рекрутери не приймають рішень про заробітну плату, то їм можна озвучити одну суму, а на фінальній співбесіді з керівником – іншу. Поспішаю розчарувати хитрунів. Керівник завжди знає зарплату, яку рекрутер погодив з кандидатом. Тому така поведінка кандидата каже йому тільки про те, що людина або бреше, або сама не знає, скільки коштує на ринку праці.

Стереотип 4. Хороші посади можна знайти тільки зп знайомством

Корисні зв’язки як один з каналів пошуку роботи – все ще працюють. Але бізнес є бізнес, і компанії шукають не “хороших хлопців”, а підходящих співробітників. Для пошуку професіоналів вони активно залучають рекрутерів і хедхантерів, використовують сайти пошуку роботи, переглядають бази резюме.

Стереотип 5. Потрібно показати весь свій досвід в резюме

Ви можете відобразити в резюме весь свій досвід і розписати його на п’ять листів, щоб рекрутер побачив у вас різнобічно досвідчену людину. Але підхід не спрацює.

По-перше, тому що роботодавець оцінює ваше резюме на відповідність критеріям вакансії. Це означає, що для нього цінний тільки відповідний досвід, курси і знання. Якщо резюме буде перевантажене інформацією, рекрутеру буде складно знайти в ньому головне для нього.

По-друге, ваше резюме – це документ, що продає. Воно повинно бути адаптоване під інтереси “покупців”.

По-третє, людина не може бути хорошою у всьому. Щоб стати експертом, необхідно розвивати свою експертизу в чомусь одному або декількох напрямках. Показуючи весь свій досвід, ви ризикуєте здатися людиною, яка вміє все “по верхах” і ні на чому глибоко не розуміється.

Джерело:

Сегодня

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!