Щоденна прогулянка може знизити ризик інсульту – дослідження

фізична активність
25 Серпня 2023, 18:14

Щоденна прогулянка може допомогти знизити ризик порушення серцевого ритму (також відомого як фібриляція передсердь) та інсульту. Про це свідчить нове дослідження, яке презентували в Європейському товаристві кардіологів, пише Healthline.

Науковці проаналізували дані понад 15 000 людей без попередньої фібриляції передсердь (AFib або AF), які пройшли тестування на біговій доріжці в період з 2003 по 2012 рік.

Дослідження показало, що підвищена фізична активність корелювала зі зменшенням кількості випадків фібриляції передсердь. Примітно, що навіть базова щоденна ходьба показала потенційні переваги.

Читайте також:  Депресія може стати першорядним ризик-фактором інсульту

Зокрема, учасники були розділені на три рівні фізичної підготовки відповідно до метаболічних еквівалентів (MET), досягнутих під час тесту на біговій доріжці: низький (менше ніж 8,57 MET), середній (від 8,57 до 10,72) і високий (понад 10,72).

Ймовірність залишитися без фібриляції передсердь протягом п’ятирічного періоду становила 97,1%, 98,4% і 98,4% у групах низької, середньої та високої фізичної підготовки відповідно.

“Потужність фізичних вправ визначається багатьма факторами, включаючи вік, захворювання та стан серцево-легеневої системи. Особи, які досягли МЕТ в діапазоні від 6 до 9 балів, виявилися схильними до розвитку фібриляції передсердь”, — сказав доктор Ших-Сіен Сун, доцент Національного університету Ян Мін Чіао Тунг у Тайбеї, Тайвань, і автор дослідження.

Фібриляція передсердь характеризується нерегулярним серцебиттям або аритмією. Це може призвести до інших серцевих ускладнень, таких як: утворення тромбів; інсульт; серцева недостатність.

Читайте також:  Інсульт: медик розповів, як уберегти себе

Доктор Нікхіл Ворріер, кардіолог-електрофізіолог і медичний директор Інституту серця і судин MemorialCare пояснив, що фізична активність може призвести до втрати ваги, покращенню ліпідного профілю (жиру в крові), зниження артеріального тиску, контролю рівня глюкози, а також до зменшення випадків інфаркту міокарда (серцевих нападів) і частоти серцевої недостатності.

Усі ці фактори є компонентами ризику розвитку фібриляції передсердь. Тому зниження їх частоти за допомогою фізичних вправ допомагає зменшити ризик виникнення фібриляції передсердь.

Вчені не до кінця впевнені, чому фізична активність має такий вплив на фібриляції передсердь.

“Ймовірно, це пов’язано з тим, що кровоносні судини залишаються еластичними під час регулярних фізичних навантажень, а серце – більш витривалим. А відповідно воно стає більш терпимим до розвитку дегенеративних серцевих проблем, включаючи виникнення аритмій, таких як фібриляція передсердь”, – сказав доктор медичних наук Ернст фон Шварц.

Читайте також:  Как избежать инсульта? Простые меры, которые реально работают

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!