Депресія може стати першорядним ризик-фактором інсульту

Незадоволеність роботою впливає на здоров’я людини після 40 років Поштівка
4 Листопада 2020, 02:38

Вивчення різних взаємозв’язків між психічним і фізичним здоров’ям є чимось дійсно нелегким у всіх сенсах, а тому деякі команди дослідників навмисно звужують коло своїх пошуків для того, щоб якомога більш детальним чином дослідити окремі прояви таких взаємозв’язків. Ось і сьогодні силами відповідальної і талановитої команди психотерапевтів з Університету Алабами в США в світ вийшло нове дослідження в науковому журналі Neurology, яке ілюструє вкрай тісний взаємозв’язок між окремими проявами депресії і підвищеним ризиком отримати інсульт.

Спочатку дане дослідження зосереджувалась на вивченні того, як депресія клінічного типу в принципі може завдавати руйнівний вплив на мозок, проте незабаром після того, як кілька років тому до нього підключилася команда незалежних дослідників з Центру епідеміології США, стало зрозуміло, що воно може зачіпити більш реальні показники. Таким чином, на початку дослідження вчені відібрали в цілому 14,516 білих і 9,526 чорношкірих жителів США і упродовж дев’яти років уважно спостерігали за ними в контексті депресивних станів і наслідків для фізичного здоров’я.

Читайте також:  Як позбутися депресії

Використовуючи спеціальну аналітичну шкалу під назвою CES-D-4 – за допомогою якої можна досить точно простежити взаємозв’язок окремих депресивних симптомів і станом роботи серця – вчені прийшли до висновку, що саме такі симптоми депресії, як головний біль, пригніченість настрою і почуття ізоляції найчастіше підвищують ризик виникнення інсульту – на 39,4% в середньому.

Певна річ, цей показник є усередненим і не відображає реальних індивідуальних ситуацій, в які можуть потрапляти учасники – проте з усього того числа добровольців, що згодилися на участь в експерименті, близько 1,262 учасника із середнім віком в 45 років надалі справді відчули інсульт, причому у більшості з них раніше були зареєстровані зазначені вище симптоми клінічної депресії. Таким чином, дане дослідження може дати старт ще більш конкретним і точним в цьому напрямку.

Читайте також:  Названо найкращі ліки від депресії

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!