Порошенко отримає півмільярда гривень прибутку від Roshen

Roshen

Трастовий керуючий Rothschild Trust (Schweiz) розглянув результати багаторічної діяльності з управління корпорацією Roshen і вперше за три роки прийняв рішення переказати президенту України Петру Порошенку частку прибутку (дивіденди) в розмірі понад 556,7 млн грн, з яких до бюджету буде сплачено майже 60 млн грн податків.

Про це повідомляє прес-служба адміністрації президента України.

“Це рішення було прийнятозгідно з трастовим договором, який був укладений в 2016 році і позбавив Порошенка будь-якого права на участь в управлінні “Roshen”. Договір – перший і поки єдиний в Україні випадок використання міжнародного досвіду передачі компанії в довірчу власність. Його мета – відділення бізнесу від політики з дотриманням кращих світових стандартів”, – йдеться в сьогоднішньому повідомленні прес-служби АПУ.

В інформації зазначається, що відомості про отриману суму, яка в перерахунку на національну валюту становить 556 млн 742 тис. 460 грн, П.Порошенко подав до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

“У встановлений чинним законодавством термін він сплатить до бюджету майже шістдесят мільйонів гривень податків, з них військовий збір складе близько восьми мільйонів гривень”, – зазначають в АПУ.

В цілому, додають в прес-службі, П.Порошенко більше трьох років не отримував дивідендів від підприємств, кінцевим бенефіціаром яких він є.

У прес-службі нагадали, що П.Порошенко передав “Roshen” в довірчу власність Rothschild після того, як компанія з об’єктивних причин не змогла знайти покупця. Липецьку фабрику “Roshen” (РФ) було закрито на початку минулого року.