Хворі сприймають їх як ознаки інших захворювань
Підвищений тиск — порушення, що означає дуже значну силу припливу крові до артерій та судин, що створює надмірне навантаження на їх стінки. Це може призвести до виникнення судинних ушкоджень, особливо якщо тиск залишається занадто високим тривалий час. Постійно високий артеріальний тиск може сприяти розвитку серцевого нападу, інсульту або проблем з нирками. Проблема в тому, що багато людей, маючи підвищений тиск (гіпертонію), не усвідомлюють цього. Медики виділили два основних нетипових симптоми гіпертонії, які люди часто не помічають та не пов’язують з нею, повідомляє Поштівка.
«Якщо у вас періодично виникають раптове запаморочення або проблеми із зором, це може означати, що ви перебуваєте в групі ризику», – стверджують американські медики.
Запаморочення. При гіпертонії найчастіше скаржаться на запаморочення. Такий стан при гіпертонії — показник проблем в шийному відділі хребта – внаслідок перетиснених артерій і асоційованого порушення кровопостачання мозку.
«Вам слід обов’язково поговорити з лікарем, якщо ваше запаморочення не проходить або повертається знову», – порадили експерти.
Читайте також: Що сприяє розвитку артеріальної гіпертензії
Якщо, крім запаморочення, людина відчуває нудоту, відчуття страху, гарячковий стан з ознобом, пітливість та жар, прискорене серцебиття, — це вказує на гіпертонічний криз, якому властиве різке підвищення артеріального тиску. Даний стан у багатьох випадках є попередником інсульту.
Проблеми з зором. Коли артеріальний тиск стає занадто високим, стінки кровоносних судин сітківки ока можуть потовщуватись, щоб витримати навантаження. Це порушує кровопостачання очей і викликає певні симптоми.
«Помутніння в полі зору або плями крові в очах можуть вказувати на високий тиск», – говорять медики.
Вони зазначають, що якщо тиск не коригується тривалий час, гіпертонія може спричинити пошкодження кровоносних судин сітківки, обмежувати її функцію і чинити тиск на зоровий нерв, викликаючи проблеми з погіршенням зору аж до розвитку сліпоти.
Читайте також: Як гіпертонія може вплинути на ваш мозок