За температури повітря 25 градусів продуктивність праці починає знижуватися.
МОП (Міжнародна організація праці) опублікувала звіт, який стосується впливу екстремальної спеки на ефективність праці, що стало актуальною проблемою в умовах зміни клімату. Тепловий стрес у робочому середовищі виникає, коли високі температури роблять працю важкоздійсненним або скрутним, перешкоджаючи нормальній продуктивності.
Про це пише Поштівка.
Однак такий вплив залежить не тільки від самої температури, але також від вологості та сонячної радіації. Несприятливі умови роботи в спекотні дні наражають робітників на небезпеку і загрожують їх здоров’ю, підвищуючи ризик різних захворювань і травм, пов’язаних з перегрівом.
За даними МОП, вже за перевищення кімнатної температури (25 градусів) продуктивність праці починає знижуватися, і це особливо помітно у разі фізично важкої роботи. При температурі вище 33-34 градусів продуктивність може знизитися до 50 відсотків, залежно від характеру роботи, що виконується.
Проблема стосується не лише тих, хто змушений працювати на прямому сонці, а й тих, хто перебуває у тіні чи всередині будівлі без гарної вентиляції чи кондиціонера. Також існує підвищений ризик для працівників, яким доводиться піднімати або переміщати важке обладнання, а також для тих, хто змушений працювати у захисному одязі або виконувати важку фізичну роботу тривалий час.
Ефекти екстремальної спеки значно впливають на різні галузі, такі як сільське господарство, будівництво, спорт і вулична торгівля. Військові та співробітники правоохоронних органів також наражаються на ризик.
Згідно з прогнозами, до 2030 року екстремальні спекотні умови призведуть до зниження продуктивності праці на 2,2 відсотка по всьому світу. Це становитиме еквівалент 80 мільйонів робочих місць із повною зайнятістю. Проблема безсумнівно серйозна і вимагає термінових заходів для адаптації робочого середовища до змін клімату та забезпечення безпеки та здоров’я трудящих.
Читайте також: Медики розповіли правила, які допоможуть пережити літню спеку в місті