Дієтологи всього світу не дарма закликають адептів здорового харчування відмовитися від солі. Вона підвищує апетит. До такого висновку прийшли дослідники з Німеччини і США. А об’єктом їх спостереження стали російські космонавти.
Зарубіжні вчені розкрили механізм впливу хлориду натрію (це хімічний склад кухонної солі) на людський організм. Він полягає в наступному:
1. Вживання білих кристалів викликає спрагу.
2. При її вгамування рідина затримується в нашому організмі. Побічний ефект від цього – збільшення маси тіла.
3. Для збереження води організму потрібна додаткова енергія. Звідси з’являється відчуття голоду. І якщо знову вживати солону їжу, виходить замкнуте коло.
Матеріалом дослідження для європейських і американських дослідників стали дані про 10 російських космонавтів. У 2009 – 2011 роках вони брали участь в програмах, що імітують умови перебування в космосі. Як виявилося, варто було лише знизити кількість солі в раціонах наших співвітчизників з 12 до 6 грамів на добу, як космонавти стали значно менше пити. А ще «піддослідні» повідомили лікарям, що при підвищенні кількості вживаної солі у них розігрувався апетит. При цьому кожен день у них був раціон з однаковою калорійністю і корисною цінністю.