Очільника Московського патріархату звинуватили у брехні щодо агресії Путіна проти України

9 Січня 2017, 09:47

 Російська православна церква каже неправду про війну на Донбасі, спростовуючи російську агресію.

Про це в інтерв’ю “5 каналу” сказав голова Української православної церкви Київського патріархату, патріарх Філарет.

“Московський патріархат говорить неправду. В чому полягає неправда? Неправда полягає в тому, що на Сході іде війна, агресивна війна з боку Росії, а Московський патріархат каже, що не агресія Росії приносить шкоду українському народу, а що іде громадянська війна, тобто українці воюють з українцями, громадянська війна. Дійсно, сепаратисти – це українські громадяни, і вони воюють проти українців. Але якби не втручалась у ці внутрішні справи Росія, якби Росія не посилала свої війська, а їх там біля 50 тисяч, якби ця сучасна зброя – “Гради”, “Смерчі”, “Урагани”, танки та інше не були присутні на Донбасі, то я думаю, що ця війна уже б давно закінчилася”, – наголосив Філарет.

Голова УПЦ КП також зазначив, що керівництво Московського патріархату ніби цього не бачить і тому від РПЦ ніколи не звучали звинувачення та засудження Кремля за агресію.

“Вони кажуть, що іде громадянська війна, вони моляться за мир. Так, добре, що моляться за мир. Ми теж за мир, ми проти війни. Але за який мир вони моляться? І за який мир молимось ми? Вони моляться за мир в підпорядкуванні Росії, бо коли б Україна підпорядкувалась Росії, то наступив би мир, але разом з цим миром наступила б неволя, в якій ми були більше 300 років. То потрібний нам такий мир? Нам такий мир непотрібний. І тому ми і співаємо: “Душу й тіло ми положим за нашу свободу!” А ми хочемо миру справедливого, тобто мир у незалежній державі. Ось якби Росія хотіла жити мирно з українською державою, ми такий мир підтримуємо. Коли вона хоче підкорити українську державу і встановити мир – ми такого миру не хочемо”, – сказав Філарет.