Дев’ять правил, які відтермінують старість

фізична активність
12 Вересня 2017, 21:48

Зупинити процес старіння, виникнення зморшок і проблем зі здоров’ям мріє кожен. І якщо зі шкірою може допомогти пластична хірургія, то у всьому іншому – справа за вами.

Правильне харчування
Неправильне харчування призводить не тільки до ожиріння, але і передчасного старіння. Слід обмежити, а краще зовсім виключити з меню сіль і напівфабрикати. Також не слід зловживати солодкими дріжджовими булочками і цукром. Гарне травлення і правильне харчування забезпечить злагоджену роботу всіх систем і органів, а їх порушення призводять до запорів або розладів шлунку, що вже є відхиленням обмінних процесів.

Вживання достатньої кількості води
Щодня потрібно випивати не менше 1,5 літрів води, ідеально джерельної, але точно не з водопровідного крана міської квартири. Робити це слід тільки в перервах між їжею, а не під час неї. Природно, такий об’єм рідини рекомендується при відсутності хвороби серця і нирок. Крім цього, правило “чотирьох годин до сну” відноситься не тільки до прийому їжі, але й до випитої води.

Хороший сон
Хронічне недосипання загрожує виснаженням, психологічним дискомфортом, синцями під очима. Сомнологи стверджують, що важливо в якій кількості годин сну, а саме якість сну. Для цього варто лягати спати не пізніше 22 годин вечора, а прокидатися не пізніше 8 години ранку. При цьому сон нічого не повинно турбувати, наприклад, звуки автомобілів, яскраві миготливі рекламні вивіски та ін. Також варто пам’ятати про температуру повітря в спальні, яка повинна бути від +16 до + 18С.

Свіже повітря
Регулярні прогулянки на свіжому повітрі – життєво необхідні кожній людині. Знаходження в закритих приміщеннях тривалий час загрожує кисневим голодуванням. З цієї ж причини слід обов’язково провітрювати приміщення, навіть в холодну пору року.

Фізичні навантаження
Тривала молодість вітає рух. Фізичні вправи не тільки позбавлять від зайвих кілограмів, але і зміцнять тканини і м’язи. Тому щоб відсунути старість подовше займайтеся спортом і робіть ранкову зарядку.

Не пити й не курити

Шкідливі звички, як куріння і зловживання алкоголем, впливають на процес передчасного старіння. Тому, щоб зберегти молодість, слід відмовитися від вживання спиртних напоїв і тютюну.

Стабільна вага
Щоб шкіра була підтягнутою і повільніше покривалася зморшками, необхідно підтримувати стабільну вагу. Різке схуднення і набір ваги впливають на її стан, тому що такі зміни, шкіру то розтягують, то звужують. І з часом вона втрачає еластичність, що призводить до великої кількості зморшок.

Не нервувати
Сильні емоції, як гнів і злість руйнують будову клітин, що відповідають за стан шкіри, і перешкоджають природному її захисту від несприятливих зовнішніх чинників. Тому, намагайтеся якомога менше нервувати. Будьте в доброму гуморі, добрими і привітними. До того ж гормон радості – ендорфін, збільшує вироблення колагену, який відповідає за еластичність шкіри.

Не зловживати ультрафіолетом
Перебуваючи на відпочинку, не перевантажуйте шкіру прямими сонячними променями. Завжди стежте за її захистом. Ультрафіолет в рази прискорює процес старіння, шляхом її висушування. Тому завжди користуйтеся сонцезахисними кремами.

Косметичні засоби
Купуючи косметичні засоби, уважно вивчіть їх склад, де повинні бути відсутніми парабени і пропіленгліколь. Ці речовини тільки прискорюють процес старіння шкіри.