Проект закону “Про поштовий зв’язок” встановлює монополію “Укрпошти” на послуги з пересилання відправлень вагою до 2 кг і посилок вагою до 10 кг.
Про це написав співвласник “Нової Пошти” В’ячеслав Климов у своїй колонці на “Економічній правді”. За його словами, в проекті закону “Про внесення змін до Закону України “Про поштовий зв’язок” всі найбільш вигідні поштові послуги віднесли до універсальних, які може надавати тільки державний оператор.
Законопроект встановлює монополію “Укрпошти” на весь ринок електронної комерції і всі документи, якими обмінюються компанії. Монополія може поширитися на послуги з пересилання відправлень вагою до 2 кг і посилок вагою до 10 кг.
“Якщо іншим логістичним компаніям залишаться тільки посилки без оголошеної вартості вагою понад 10 кг, то вони не будуть мати шансів витримати конкуренцію з національним монополістом”, – пише Климов.
Нагадаємо, розрекламований при призначенні, як “успішний менеджер” Ігор Смілянський в середині літа написав заяву на звільнення, зажадавши підняти тарифи “Укрпошти”. Цього зроблено не було, але Смілянський не звільнили, як погрожував 31 серпня.
Більше того, днями він заявив, що державна компанія має намір припинити доставку пенсій людям похилого віку в села і закрити 5-7 тис. відділень у сільській місцевості до 1 січня 2019 року, якщо не будуть підвищені тарифи на доставку пенсій.
Смілянський сказав, що таким буде антикризовий план підприємства, якщо йому не затвердять підвищені тарифи. Також, за словами директора “Укрпошти”, планується звільнити і частину персоналу підприємства.
Додамо, що в останні роки “Укрпошта” не модернізувала і не розширювала перелік затребуваних в селах послуг, все більше скорочуючи персонал і занижуючи зарплати працівникам, шляхом переведення їх на формальні “пів або третину ставки”, в той час як працівники виконували обсяг роботи куди більший, ніж належить. Часто зарплата сільського поштаря становить лише 1300 гривень, в той час як сам Смілянський отримує понад 400 тисяч гривень на місяць.
Як розповіли АСН самі листоноші ситуація дійшла до того, що вони за свій рахунок ремонтують видані на пошті велосипеди. Особливо складно людям доводиться в холодну пору, коли доставляти кореспонденцію і пенсію деяким доводиться в сусідні села, розташовані за кілька кілометрів від відділення. Люди, ризикуючи життям і здоров’ям, возять з собою великі суми грошей, навіть не маючи засобів мінімального захисту. Багато листонош взагалі відмовляються від фірмових яскраво-жовтих велосипедів, мовляв, вони – як сигнальних прапор для злодіїв.
Також листоноші кажуть, що їх безкоштовно змушують розносити всіляку рекламу і політичну агітацію на виборах.
Все, що з новацій намагалася впровадити “Укрпошта” в сільській місцевості, – змусила листонош не тільки розносити кореспонденцію і пенсії, а й торгувати продуктами харчування і промтоварами, які працівник повинен тягати за собою в руках або на велосипеді і пропонувати клієнтам. Були навіть спроби впровадити план продажів для листонош.
За весь час роботи Смілянського “Укрпошта” не оптимізувала процес доставки (наприклад, замість 10 листонош можна найняти одного і купити невеликий автомобіль для перевезень). Отже, можна тільки уявити, як буде відбуватися доставка посилок у сільській місцевості, якщо система української пошти до сих пір залишається відсталою, незважаючи на великі державні вливання.
Нагадаємо, Укрпошта за 9 місяців 2018 року отримала більше півмільярда збитку