Граничний термін подання уточнюючих е-декларацій – для тих, хто подав декларації в останній день (30 жовтня), закінчився. Отже, Національне антикорупційне бюро (НАБУ) має розпочати процес перевірки. Про це у понеділок, 7 листопада, повідомив директор Національного антикорупційного Бюро України Артем Ситник.
«Шляхів реагування з боку НАЗК, в разі знаходження ним порушень, кілька: складання адмінпротоколу, якщо будуть підстави вважати, що є адміністративне правопорушення або направлення справи до НАБУ, якщо НАЗК зробить висновки про наявність ознак злочину, передбаченого ст.368-2 («незаконне збагачення») і 366-1 («Внесення завідомо недостовірних даних у декларації»)», – цитує слова пана Ситника прес-служба НАБУ.
Також він зазначив, що НАБУ буде перевіряти декларації на виконання функції запобігання корупції у вищих ешелонах влади. Якщо НАБУ отримає заяви, звернення, що в певних деклараціях є ознаки незаконного збагачення або внесення недостовірних даних в декларацію, НАБУ буде перевіряти такі декларації.
«Яким чином ми виконуємо цю роботу? Її здійснює аналітичне управління НАБУ, яке на підставі ст. 16-17 Закону України «Про Національне антикорупційне бюро», має доступ до всіх державних баз даних, реєстрів. Якщо на підставі отриманої інформації будуть зроблені висновки про явні ознаки злочину, детективи НАБУ реєструватимуть кримінальні провадження в ЄРДР і, відповідно, будуть проводити розслідування», – додав глава НАБУ.
Крім того зазначається, що після завершення семиденного терміну внесення змін до декларацій, і НАБУ матиме остаточні декларації, які можна буде перевірити, заяв буде набагато більше. Усвідомлюючи це, керівництво Бюро вирішило збільшити штат аналітичного підрозділу. Зараз завершуються роботи по установці аналітичних програм, які дозволять значно швидше аналізувати декларації.
Як повідомлялося, Національне антикорупційне бюро України визначило порядок перевірки електронних декларацій. Першими перевірку пройдуть народні депутати, судді і прокурори.