До більшості країн Західної Європи прийшла сильна спека.
У багатьох містах встановлені температурні рекорди. Крім того, велика температура спричинила масштабні пожежі.
Про це повідомляє Поштівка.
У Великій Британії вперше зафіксували температуру повітря понад +40 градусів. Внаслідок пожежі на сході Лондона спалахнули будинки. Вогонь знищив близько восьми будинків, а також церкву. Люди, що опинилися в епіцентрі вогню, змушені були евакуюватися.
У вівторок, 19 липня, у Німеччині зафіксували найспекотніший день нинішнього року. У західному місті Дуйсбург температура повітря сягнула +39,5 градусів.
Фіксують максимальні температури у в Маастріхті, що у Нідерландах, аж +39,5° градуси. Від минулого тижня в Португалії зареєстрували понад тисячу смертей, пов’язаних з аномальною спекою.
У Франції спека також приззвела до виникнення займань вогню. На південному заході країни сталися найбільші лісові пожежі за останні 30 років. За тиждень вогонь охопив понад 20 300 га виноробного регіону Жиронда. Крім того, 37 тисяч людей вимушено покинули свої домівки.
Тим часом в Італії попереджають про підвищення температури до +40-42 градусів. На території країни вже було зареєстровано кілька лісових пожеж, а пожежі, що спалахнули в понеділок увечері в Тоскані, все ще вирували у вівторок вдень.
У Греції лісові пожежі охопили гірський район Пентелі, що неподалік Афін. Пошкоджено будинки. Крім того, влада евакуювала чотири райони та лікарню.
Центральна та північно-західна частина Іспанії також постраждала від лісових пожеж. Служба моніторингу Copernicus виявила, що загальні викиди вуглецю від лісових пожеж від червня до липня є найвищими в Іспанії за період від 2003-го.
У Бельгії в дюнах на курорті Де-Хаан спалахнула пожежа. Зайнялося кілька автомобілів. Тим часом синоптики попереджають про грози, які можуть призвести до 20-30 мм опадів у деяких регіонах.
Тим часом температура у Португалії знизилася. Проте з минулого тижня було зареєстровано понад 1000 смертей, пов’язаних із аномальною спекою.
Як повідомлялося, попри зусилля та заходи щодо пом’якшення змін клімату, до 2060-х років метеорологи очікують на планеті постійні хвилі спеки. Дедалі потужніші хвилі екстремальної спеки людство відчуватиме щонайменше до 60-х років цього століття, вважають у ВМО.