Літо – період, коли спати вночі іноді просто нестерпно. Порятунком може стати тільки включений кондиціонер, але залишати його на ніч не рекомендує жоден лікар. Як же забезпечити міцний і здоровий сон, коли вдома задушливо, а на вулиці немає навіть легенького вітерцю.
Особливу увагу треба приділити тканинам, на яких будете спати. Добре в спекотну погоду підійде постільна білизна з тонкої бавовни – вона натуральна, пропускає повітря, вбирає вологу і «дихає». У спеку варто відмовитися від використання постілі з сатину, шовку, синтетичних тканин.
Перед сном можна покласти простирадло в морозильну камеру. Але не переборщіть, досить 15 хвилин в морозилці, інакше можна застудитися. А отриманої прохолоди тканини вистачить, щоб комфортно заснути.
Грілку можна використати абсолютно протилежно її прямому призначенню. Тобто заповнити крижаною водою. Холодну грілку можна покласти під матрац і холод від неї створить комфортну температуру навколо облюбованого спального місця.
Можна використати вентилятор, але треба пам’ятати, що це електроприлад і залишати його без нагляду не варто. У разі потреби краще встановити його навпроти вікна, щоб гаряче повітря з кімнати виходило на вулицю. А для створення прохолоди і свіжості вентилятор можна направити на ємність, заповнену кубиками льоду.
Наприклад, у Стародавньому Єгипті в аномальну жару люди рятувалися вологими холодними простирадлами. Саме вологими, а не мокрими.
На час сну варто одягнути на себе піжаму з легкої тонкої бавовняної тканини, яка вбиратиме надлишки поту. Завдяки цьому не відчуватимете дискомфорту від пітливості та спатимете на сухій постільній білизні.
На деякі частини тіла можна накласти холодні компреси, наприклад на лоб або ноги, кисті. Але слід бути обережними, адже переохолодження організму в жару ще більш небезпечне, ніж в холод.
У спекотну погоду спати краще окремо, оскільки декілька людей віддають в повітря більше тепла. А частини тіла не повинні стикатися. Навіть якщо людина спить одна, ноги і руки краще залишати в такому положенні, щоб вони не торкалися один одного. А ще краще спати на підлозі, це пов’язано з фізичною особливістю теплого повітря – воно завжди піднімається вгору. Але найприємніший здоровий повноцінний сон – на вулиці, звичайно, якщо є така реальна можливість.