Згідно з новим дослідженням, тривога і депресія підвищують ризик виникнення раку.
Дослідники проаналізували дані про більш ніж 160000 чоловік у Великобританії, з яких 4353 помирали від раку впродовж 14-річного періоду до 2008 року, – інформує видання The Independent.
Вони виявили, що ті, хто був у стані депресії, мали на 32% відсотки більші шанси померти від раку.
Однак вони підкреслили, це співвідношення не є доказом того, що депресія спричиняє рак.
Насправді, може бути як раз навпаки – що наявність недіагностованого раку призводить до змін в організмі і людина починає відчувати себе нещасною навіть, якщо не знає, що вона хвора.
Один з дослідників, доктор Девід Бетті з Університетського коледжу Лондона, Великобританія, сказав: «Результати показують, що люди з депресією мають вищий рівень смертності від раку кишечника, простати, підшлункової залози, стравоходу і лейкемії».
«Наші результати доводять те, що погане психічне здоров’я може мати вплив на певні фізичні захворювання, але ми не знаємо, чи є воно їх причиною».
Результати дослідження були опубліковані в медичному журналі BMJ.
У статті зазначено: «існує припущення, що приховані злоякісні пухлини (недіагностовані пухлини), можливо, впливають на настрій».
Але також у йдеться про те, що у певний спосіб депресія може вплинути на рак.
«З усіх біологічних механізмів саме розлади настрою, такі як депресія, беруть участь в імунних змінах, які, як відомо, викликають запальні реакції», – йдеться в статті.
«Тривалі імунні порушення можуть поставити під загрозу відновлення здатності клітин, потенційно здатних до генетичної нестабільності і мутації, зміни в репарації ДНК і затримці апоптозу (найбільш поширений тип запрограмованої клітинної смерті)».
«Імунна дерегуляція може також призвести до загострення ракових пухлин, у тому числі раку кишечника, легень, мезотелію і шлунка», – додають дослідники.
Zik