Чоловіки до 35 років і жінки різного віку частіше за інших впадають в тривожні стани і хвилюються через дрібниці, з’ясували британські вчені, та опублікували результати своїх досліджень в журналі Brain and Behavior.
«Проблеми з тривожними станами можуть зробити життя нестерпним для багатьох людей, і, вкрай важливо, щоб служби охорони здоров’я розуміли, наскільки вони поширені і хто до них найбільше схильний. Об’єднавши дані безлічі досліджень, ми виявили, що подібні проблеми характерні для всіх людей, хоча жінки і молоді чоловіки найчастіше схильні до них», – заявила Олівія Ремес з Кембриджського університету (Велика Британія).
Вона зазначила, що аналогічна ситуація спостерігається серед осіб з хронічними хворобами.
Ремес і її колеги прийшли до такого висновку, вивчаючи дані, зібрані тисячами груп вчених в ході спостережень за людьми, що страждають від депресії, тривожних станів, синдрому нав’язливих станів і інших проблем з психікою, що порушують нормальний перебіг життя людини.
Зіставивши і об’єднавши дані 48 кращих подібних досліджень, автори статті проаналізували те, як змінювалася картина появи таких захворювань в світі з 1990 по 2010 рік, а також розкрили групи ризику.
Крім схильності молоді та жінок до подібних проблем, вчені також виявили, що від тривоги, депресії і нав’язливих станів набагато частіше страждають жителі США і Європи (кожен 8 з 100), і помітно менше – жителі Східної Азії (менше 3 осіб з 100).
Крім того, наявність різних хронічних синдромів, таких як хвороби серця або розсіяний склероз, помітно збільшувало шанси на розвиток проблем з настроєм. Зокрема, кожен десятий “сердечник” страждав від тривожних станів або хвилювань. Серед носіїв розсіяного склерозу їх частка була ще вищою – кожен третій піддавався тривогам.
Як сподіваються вчені, зібрані ними дані допоможуть владі окремих країн, ООН та інших міжнародних організацій оцінити збиток, який наносять подібні стани економіки Землі, і вжити необзхідних заходів.