Новий штам «Дельта плюс» нечасто спричиняє симптоми захворювання COVID-19
Вчені з Імперського коледжу Лондона провели дослідження, під час якого порівняли характеристики дельта-штаму коронавірусу та його субваріантів. З’ясувалося, що новий різновид домінантного варіанту штаму «Дельта» рідко викликає симптоми захворювання.
Автори роботи проаналізували результати ПЛР-тестів 100112 осіб, взятих у період з 19 жовтня по 5 листопада 2021 року, 1399 з яких виявилися позитивними. Найбільшу увагу приділили відгалуженню варіанту «Дельта», відомого як Y.4.2. Інша назва цього варіанту – «Дельта плюс», пише Поштівка, з посиланням на The Guardian.
Читайте також: В найменш вакцинованих країнах найменший рівень інфікувань коронавірусом
Серед інших результатів дослідження показало, що за останні місяці спостерігається збільшення кількості інфекцій серед подвійно вакцинованих осіб, в той час як AY.4.2 все більше поширюється в Англії і частіше спричиняє безсимптомний перебіг інфекції, ніж домінуючий зараз варіант «Дельта»
Згідно з даними дослідження, тільки у 33% з усіх хто інфікувався варіантом «Дельта плюс», спостерігали класичні симптоми COVID-19: втрату або зміну нюху і смаку, лихоманку і кашель.
Співавтор дослідження Крістл Доннеллі розповіла, що така особливість «Дельта плюс» є обнадійливою.
Нагадаємо, у більшості випадків мутації впливають на такі властивості вірусу, як заразність (наприклад, він може поширюватися швидше) або хвороботворність (він може спричинити більш легке захворювання). Також нові мутації коронавірусу стають більш резистентними до вакцин, які розроблялися проти уханьського варіанту коронавірусу, і знижують їх ефективність.
Читайте також: Світові сенсації, дива та недолугості «ковідної» статистики від МОЗ