Услід за тарифами підвищаться зарплати та пенсії, – Рева

Значне зростання з 1 липня тарифів на житлово-комунальні послуги потягне за собою радикальне підвищення соціальних стандартів та змусить населення заощаджувати.

Про це заявив міністр соціальної політики України Андрій Рева в інтерв’ю «Главкому».

«Проблема, з якою ми сьогодні стикнулись, – не проблема тарифів, це – проблема тотальної бідності. А тариф тільки показав, наскільки ми бідні», – наголосив міністр.

За його словами, уряд опрацьовує можливість підвищення соціальних стандартів на 10% у грудні, перші домовленості мають бути досягнені уже восени. На повернення більш низьких тарифів потрібно додатково 130 млрд грн з бюджету, що унеможливить підвищення зарплат та пенсій, зазначив міністр. «Тобто ми сьогодні маємо зробити вибір: або ми робимо мізерним тариф, або високими соціальні стандарти», – підкреслив він.

Рева також зазначив, що високі тарифи змушують українців переосмислювати питання енергоефективності, хоча «це у багатьох викликає шок».

«Я живу в панельному будинку у Вінниці, і 10 років я не займався утепленням. Тому що порахував, що якщо буду вкладати гроші в утеплення при тій ціні на газ, окупність настане через 30 років. Економічно вигідніше було платити більше за газ, ніж вкладати гроші в енергозбереження. Коли газ став коштувати майже 7 гривень за кубічний метр, ми разом із сусідами зробили утеплення будинку. Це стало економічно вигідніше», – розповів міністр.