Укрзалізниця купляла болти за ціною авто, – САП

Укрзалізниця купляла болти за ціною авто, - САП Поштівка image 2

Спеціалізована антикорупційна прокуратура вивчає ситуацію з тендерами на Укрзалізниці, зокрема, щодо закупівлі за завищеними цінами скріплюючих деталей до залізничних колій. У результаті розслідування порушень під час проведення тендерів в Укрзалізниці до віповідальності притягнуто вже п’ятеро осіб.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Ексклюзив» на телеканалі ZIK повідомив антикорупційний прокурор України Назар Холодницький.

Прокурор, зокрема, повідомив:

«в нас є питання по Укрзалізниці, в тому числі, по тендерах. Але зрозумійте, ми правоохоронні органи – і САП і НАБУ. Для чого тоді створюються тендерні комісії в Укрзалізниці?  Для чого тоді контролюючий орган Міністерства інфраструктури? Ми не можемо замінити органи виконавчої влади. Нами зараз пробують замінити все. Так, ми змушені працювати по тендерах, якщо вже є підозри. Але ж люди, які ці тендери проводять, повинні розуміти наслідки своїх дій».

Назар Холодницький зазначив, що в результаті розслідування порушень під час проведення тендерів в Укрзалізниці до віповідальності притягнуто уже п’ять осіб.

«Зараз уже п’ятеро людей по тендерах  Укрзалізниці під вартою. У нас ця справа має хештег «Справа про болти й гайки» – там де закуповували болти по ціні Деу Ланоса. І ті, хто зараз проводить нові тендери мають розуміти: будете так і далі проводити, ми з вами прийдемо. Бо не можна купувати пальне для дизельних поїздів по 30 чи 25 гривень, коли на заправці воно коштує 21 гривню. Це є корупційний бізнес. Але для цього в нас є оці контролюючі органи, в Укрзалізниці є служби якості, контролю, в них же своїх ревізійних комісій три чи чотири. І бути керівнику чи міністру просто незадоволеним  – це не вихід. Треба щось робити в цьому напрямку. Адже якщо ви бачите, що є ознаки змови, ви маєте право це тендер скасувати. Але вони не скасовуються, а продовжуються», – наголосив прокурор.

Читайте також: НАБУ: Посадовець «Укрзалізниці» нажився на шпалах на 13 мільйонів