Українцям хочуть обмежити покупки товарів в закордонних інтернет-магазинах

Залізна завіса від міжнародних відправлень Поштівка

Міністерство фінансів України планує встановити ліміт на кількість безмитних поштових посилок з-за кордону, обмеживши їхню кількість трьома на місяць. Відповідний законопроект перебуває на погодженні в Уряді.

Зараз українцям дозволено замовляти за кордоном без додаткових податкових платежів товарів на суму, що не перевищує 150 євро. Наприкінці 2016 року були спроби знизити поріг безмитних товарів до 22 євро, однак після хвилі громадського обурення документ відкликали.

Тепер чиновники вирішили піти іншим шляхом, обмеживши кількість таких безмитних покупок трьома на місяць. Усі покупки понад цей ліміт обподатковуватимуть у 20%.

Для того щоб відстежувати, скільки покупок зробив одержувач, при Державній фіскальній службі (ДФС) створять спеціальну інформаційну систему. Ідентифікацію одержувачів, як очікується, здійснюватиме митниця або поштова служба.

Експерти вважають, що введення даного обмеження є аж ніяк не турботою про скорочення тіньового ринку поштових відправлень, а продиктовано бажанням контролювати цей фінансовий потік.