МВФ не вимагає підняти пенсійний вік — заступник міністра фінансів

МВФ не вимагає підняти пенсійний вік — заступник міністра фінансів Поштівка

Міжнародний валютний фонд не вимагає підняття пенсійного віку для України, заявила заступник міністра фінансів Оксана Маркарова.

“МВФ не вимагає підняття пенсійного віку в Україні. Є вимога збалансувати Пенсійний фонд. Звичайно, це можна зробити за допомогою підняття віку, але це не єдиний шлях. Для збалансування можна зробити всіх платниками Пенсійного фонду”, – заявила Маркарова в ефірі телеканалу “Інтер”.

Маркарова повідомила, що не може гарантувати, що це не станеться в майбутньому. Однак поки ще не досягнута межа підвищення пенсійного віку для жінок до 60 років.

Раніше Кабмін пообіцяв не підвищувати пенсійний вік в найближчі 10 років, оскільки підвищувати пенсійний вік при середній тривалості життя в 65 років не можна.

Водночас, Україна і МВФ не могли узгодити остаточний текст оновленого меморандуму через жорстке зобов’язання щодо підвищення пенсійного віку для українців.

Соціолог Лідія Ткаченко у своїй статті писала, що подальше підвищення пенсійного віку (наприклад, до 65 років — це сучасний європейський стандарт) може стартувати з 2022 р., коли закінчиться підвищення пенсійного віку до 60 років для жінок, розпочате в 2011-м.

Джерело:

Дзеркало тижня Україна