Якщо у вас діабет 2 типу і ви не знаєте, чи маєте дефіцит магнію, чи отримуєте достатню кількість магнію зі свого раціону, тоді ця інформація для вас. У нещодавньому звіті World Journal of Diabetes було підтверджено, що у більшості людей із діабетом 2 типу спостерігається нестача магнію, а оскільки цей мінерал відіграє ключову роль у контролі рівня цукру (глюкози) в крові, непогано було б зрозуміти, скільки його у вас, скільки вам потрібно та як він може допомогти.
Магній відіграє роль у більш ніж 300 біохімічних процесах в організмі, і деякі з цих процесів пов’язані з метаболізмом магнію, інсуліном і глюкозою. Тому, якщо рівень магнію в крові (або плазмі) падає занадто низько, будь-яка людина, яка страждає на діабет, може зіткнутися з певними труднощами.
Наприклад, згідно з новим дослідженням, опублікованим у журналі Diabetes, гіпомагніємія (що визначається як рівень магнію в сироватці крові менш як 0,7 ммоль/л) «тісно пов’язана з цукровим діабетом 2 типу», а люди з гіпомагніємією «демонструють більш швидке прогресування захворювання й мають підвищений ризик ускладнень діабету». Також було зазначено, що люди похилого віку з діабетом більш схильні до гіпомагніємії, тому перевірка рівня магнію у літніх діабетиків може бути ще більш важливою.
Читайте також: Вчені розповіли, як харчуватися, щоб не захворіти на діабет 2-го типу
Далі автори пояснили, що люди з діабетом 2 типу, які відчувають дефіцит магнію, більш стійкі до інсуліну і мають знижену активність бета-клітин — клітин, що виробляють інсулін. Однак було показано, що добавки магнію допомагають з метаболізмом глюкози, окислювальним стресом, системним запаленням, дефіцитом магнію та чутливістю до інсуліну. Водночас низьке споживання магнію з їжею пов’язане з розвитком діабету 2 типу й метаболічного синдрому.
Рівень магнію можна перевірити за допомогою аналізу крові. Нормальні значення концентрації магнію в плазмі крові становлять 1,7-2,1 мг/дл, 0,7-0,9 ммоль/л або 1,4-1,8 мекв/л. У різних лабораторіях використовуються різні стандарти вимірювання, тому обов’язково обговоріть отримані результати з вашим лікарем.
Одна з проблем, пов’язаних із тестуванням рівня магнію, полягає в тому, що організм, намагаючись підтримувати гомеостаз, намагається зберігати стабільний рівень магнію в крові шляхом вивільнення мінералу з тканин і кісток. Тому результати аналізу можуть показати нормальний рівень магнію, навіть якщо ви перебуваєте на ранніх стадіях його дефіциту.
Читайте також: Ці горіхи знижують ризик розвитку діабету
На рівень магнію також впливає вживання деяких ліків. Ліки, які можуть знижувати рівень магнію, включають антибіотики, циклоспорин, дигоксин, діуретики, інсулін, проносні та фенітоїн. Препарати, що підвищують рівень магнію, охоплюють антибіотики (так, ці препарати можуть мати обидва ефекти), аспірин, ліки для щитоподібної залози та продукти, що містять магній, наприклад, антациди.
Магнієві добавки випускаються в декількох формах, включно з пігулками, капсулами, лосьйонами, солями для ванн і оліями. Під час перорального приймання магнієвих добавок мінерал зв’язується з іншими речовинами, що дає змогу організму краще засвоювати та використовувати поживну речовину. Як приклад можна навести цитрат магнію, гліцинат магнію, хелат магнію, хлорид магнію та оксид магнію. Остання форма погано засвоюється і може спричиняти послаблення випорожнень.
Місцеве застосування магнію у вигляді лосьйону, гелю, солі для ванн або олії (все у вигляді хлориду магнію) оминає травну систему (що важливо для тих, хто може відчувати побічні ефекти від приймання магнію всередину) і всмоктується безпосередньо в клітини. Якщо ви не любите таблетки, то місцеве застосування магнію — чудова альтернатива.
Чудові джерела харчового магнію — листова зелень, гарбузове насіння, кефір, авокадо, чорні боби, банани, інжир, темний шоколад, мигдаль, артишоки та кеш’ю.
Передруковано з сайту NaturallySavvy.com
Читайте також: Тюленячий жир може стати порятунком для людей з діабетом