Ці горіхи знижують ризик розвитку діабету

gretskie-orehi

Регулярне вживання волоських горіхів зменшує вираженість факторів ризику метаболічного синдрому, який призводить до діабету.

Дослідники з’ясували, що волоські горіхи привносять позитивні зміни за рахунок збільшення рівня ліпопротеїнів високої щільності, які також називають «хорошим» холестерином. Одночасно зменшується і рівень глюкози в стані голоду.

Як підкреслюють дослідники, волоські горіхи можуть знизити поширеність діабету за рахунок зміни рівня гемоглобіну HbA1c та циркулюючого адипонектину. Показник HbA1c – це середній рівень цукру в крові протягом останніх двох-трьох місяців вимірювань.

Дослідження проводилося в формі контрольованого перехресного спостереження після того, як 119 корейських чоловіків і жінок довільно розділили на дві групи. Вік спостережуваних був від 30 до 55 років, у всіх був метаболічний синдром.

У першій групі учасники вживали по 45 грам волоських горіхів щодня, а в другій групі отримували те ж саме число калорій за допомогою білого хліба у вигляді перекусів протягом 16 тижнів. Після закінчення цього періоду обидві групи пройшли через 6-тижневу перерву, а потім учасники помінялися групами і дослідження тривало ще 16 тижнів.