Цукровий діабет і дріжджова інфекція: у чому причина та як вирішити проблему

16 Березня 2021, 01:35

Дріжджові грибки можуть бути природним компонентом мікрофлори шкіри та слизових. Але при порушенні обміну вуглеводів змінюється склад мікрофлори й імунні реакції, тому люди з діабетом частіше страждають від дріжджової інфекції.

Причина дріжджової інфекції

Основа здоров’я шкіри і слизових – баланс pH, який допомагає утримувати нормальне співвідношення бактерій та грибків у складі мікрофлори.

Найкраще дріжджові грибки розмножуються у вологому середовищі, тому частіше від інфекції страждають слизові: рот, піхва, складки під грудьми і пахви, промежина. При некомпенсованому діабеті у виділеннях присутній додатковий цукор, який буде їжею для грибків і також змінює кислотно-лужний баланс шкіри. Тому створюються усі умови для неконтрольованого розмноження дріжджів.

Це цікаво:  Названо ознаку діабету 2 типу, яку часто ігнорують

Важливий фактор розвитку дріжджової інфекції при діабеті – придушення зайвим цукром активності імунних транспортних білків, які відповідають за рух клітин імунітету до місця запалення. Тому та інфекція, яка у здорової людини могла бути зупинена імунітетом, у людини з діабетом спричинить захворювання, з яким складно впоратися.

Грибкові захворювання при діабеті – це маркер загального стану. Якщо ви не можете їх контролювати, це відображає і стан судин, і нервової системи. Необхідно змінювати препарат або дозу препарату, який ви застосовуєте для контролювання цукру в крові. Якщо ви приймаєте таблетки або інсулін нерегулярно, порушуєте дієту, ви ризикуєте отримати набагато гірші ускладнення, ніж дріжджова інфекція.

Лікування дріжджової інфекції при діабеті

Лікувати молочницю або грибок стопи при діабеті набагато складніше. Але комплексний підхід до проблеми допоможе впоратися з нею, і також попередить розвиток інших ускладнень діабету.

Це цікаво:  Названі ознаки прихованого цукрового діабету

Перше, що необхідно зробити, – це нормалізувати рівень цукру в крові, компенсувати цукровий діабет. Можливо, вам потрібно змінити цукрознижувальний препарат, або перейти на інсулін, якщо таблетки вже не справляються із завданням. Ваш ендокринолог повинен підібрати ліки і дозування, які будуть найкраще підходити саме вам.

Застосування кремів і мазей від грибків краще поєднувати з пероральними системними препаратами. є Флуконазол. При діабеті, можливо, знадобиться збільшити дозу і продовжити курс лікування. Рішення щодо найефективніших ліків від дріжджів має прийняти лікар, на основі вашого стану та реакції на препарати.

Приймайте бактерії нормальної мікрофлори всередину, у вигляді йогуртів і капсул. Це допоможе налагодити природний захист від неконтрольованого зростання грибків та поверне здоров’я шкірі.

Це цікаво:  Як розпізнати діабет другого типу за чотирма симптомами

Читайте Поштівку в ФБ

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!