До кінця року концепцію розвитку велоінфраструктури в столиці розробить комунальне підприємство «Київський центр розвитку міського середовища». КП залучає до розробки експертів з ГО «Урбан куратори» та консультуватиметься з «Асоціацією велосипедистів Києва», інформує КМДА.
Документ стане гідом зі створення велосипедної інфраструктури у Києві, а в подальшому – в інших містах України. Концепція міститиме огляд іноземного досвіду та варіант реалізації інфраструктури, релевантний для Києва. Також буде розроблено механізми управління, фінансування та подальшої експлуатації інфраструктури після її будівництва. Завершення роботи над Концепцією заплановане на кінець 2016 року.
Мета розробки документу – створення дорожньої карти розвитку велосипедного транспорту в Києві:
– розробка мапи велосипедних шляхів міста на базі досвіду реальних користувачів;
– надання рекомендацій, щодо вибору типу велосипедної інфраструктури на різних типах міських доріг зі специфічним трафіком;
– розробка рекомендацій з інтеграції велосипеда з громадським транспортом;
– рекомендації зі створення умов для паркування велосипедів;
– визначення механізмів фінансування побудови мережі;
– внесення пропозицій у зміни будівельних норм та правил дорожнього руху;
– пропозиції щодо затвердження нових велосипедних дорожніх знаків і спеціальних світлофорних об’єктів;
– рекомендації із промоції велосипедного транспорту та зміни ставлення велосипедистів до водіїв і один до одного.
До розробки концепції будуть максимально залучені користувачі велотранспорту Києва. Виходячи з їх користувацького досвіду буде прокладатися трасування веломаршрутів у межах районів міста. За час розробки планується проведення трьох послідовних громадських обговорень та створення робочої групи київських велосипедистів.
– Концепція – не лише довідник із усією можливою інформацією про велосипеди у Києві, це, свого роду, зобов’язання, яке бере на себе місто зі впровадження нового типу транспорту, покращенню екологічної ситуації та здоров’ям містян, – зауважив директор «Київського центру розвитку міського середовища» Денис Півнєв.
До співпраці запрошуються усі охочі, в першу чергу фахівці і активні користувачі велотранспорту. Залишити свої контакти та фах, у якому ви можете бути корисним та долучитись до обговорень чи експертної групи можна за тел.: 044 221-60-70 або e-mail: veloinfrastruktura@gmail.com.