«Укрпошта» має намір втричі підвищити комісію за прийом платежів

«Укрпошта» тимчасово припинила приймати комунальні платежі у зв’язку з нерентабельністю послуги і має намір втричі збільшити комісію за цю послугу

Українське державне підприємство поштового зв’язку «Укрпошта» хоче з 1 січня 2017 року підвищити комісію за прийом комунальних платежів в три рази – до 1,5%, що невигідно київському комунальному підприємству «Головний інформаційно-обчислювальний центр» (ГІОЦ), який формує повідомлення про оплату послуг. Про це повідомив директор ГІОЦ Віталій Козубський, пише УНІАН.

«У нас до кінця 2016 року був дійсний договір, яким передбачено фінансову винагороду« Укрпошті »за прийом платежів. У проекті договору, який був запропонований «Укрпоштою» з 1 січня 2017 року, після того як за їх ініціативою був припинений діючий договір, плата за прийом комунальних платежів підвищена в три рази – до 1,5%», – сказав він.

За словами Козубського, таке збільшення комісії виходить за рамки можливостей ГІОЦ оплачувати фінансовим установам за надання таких послуг. Наприклад, для комерційних установ ця комісія становить від 0,5% до 0,7%.

Два дні тому прес-служба «Укрпошти» повідомила про тимчасове припинення прийому комунальних платежів на рахунки київського комунального підприємства «Головний інформаційно-обчислювальний центр» (ГІОЦ) через нерентабельність цієї послуги.

«Укрпошта» тимчасово призупиняє прийом комунальних платежів на рахунки київського комунального підприємства «Головний інформаційно-обчислювальний центр». Цей крок обумовлений нерентабельністю співпраці УДППЗ «Укрпошта» з ГІОЦ, про що свідчить аналіз економічної ефективності надання послуг, зокрема послуги з прийому платежів за договором з ГІОЦ, проведений «Укрпоштою» у другій половині 2016 року», — йшлося у повідомленні.

Прес-служба «Укрпошти» пояснила, що винагорода від прийнятих від населення платежів, які отримує за свої послуги Київська міська дирекція «Укрпошти», не забезпечує покриття витрат дирекції на надання таких послуг і є збитковою для компанії.

«З урахуванням цього факту і законодавчо встановленою забороною для держпідприємства надавати збиткові послуги (за винятком універсальних поштових послуг), у грудні «Укрпошта» звернулася до ГІОЦ з пропозицією підняти тариф на послуги «Укрпошти» з прийому платежів», — зазначають у прес-службі держпідприємства.

Згідно з повідомленням, оскільки ГІОЦ відмовило у зміні тарифу, «Укрпошта» прийняла рішення не продовжувати строк дії договору, який завершився 31 грудня 2016 року, між двома підприємствами на невигідних для себе умовах.

Одночасно інтернет-видання “Главком” оприлюднило текст наказу генерального директора «Укрпошти» Ігоря Смілянського №648 від 11 серпня 2016 року, яким комісія за прийом комунальних платежів на користь ГІОЦ встановилюється у розмірі 0,5%. Таким чином, невигідні «Укрпошті» умови були створені особисто її генеральним директором. “Главком” також повідомляє, що раніше «Укрпошта» працювала з ГІОЦ на межі рентабельності за 1% винагороди.

Наказ генерального директора Укрпошти Ігоря Смілянського №648 від 11 серпня 2016 року, яким винагорода «Укрпошти» за договором з ГІОЦ встановлюється у розмірі 0,5%.

Видання SKELET-info, повідомляє, що загальна вартість платежів, які «Укрпошта» приймала на користь ГІОЦ, у 2016 р. становила біля 1 млрд 200 млн грн. За підрахунками видання, завдані держпідприємству збитки, за півроку роботи з невигідною винагородою 0,5%, складають приблизно 6 млн. грн.  Також зазначається, що через законодавчо встановлену заборону для держпідприємства надавати збиткові послуги, цей наказ є злочинним, а генеральний директор Ігорь Смілянський має нести кримінальну та матеріальну відповідальність за завдані «Укрпошті» збитки.

Довідка “Поштівки”

Місячний оклад (без надбавок та премій) генерального директора Укрпошти громадянина США Ігоря Смілянського складає 333400 грн, оклади його заступників складають від 150 до 300 тисяч грн. За ІІ півріччя 2016 року штат генеральної дирекції УДППЗ “Укрпошта” збільшився з 360 до  660 осіб, а місячний фонд основної заработної плати зріс з 2 до 15 млн грн. Середня заробітна плата на підприємстві складає 2800 грн. “Укрпошта” завершила ІІІ квартал 2016 р. із збитком 11,8 млн. грн.