Дослідження, проведене Національним інститутом раку (США), виявило, що фізичні вправи в 40 років і старше знижують ризик передчасної смерті.
Однак те ж дослідження підтверджує, що переваги, отримані внаслідок занять спортом, зменшуються, якщо потім кинути вправи або значно їх скоротити. Результати опубліковані в журналі Jama Network Open.
Вчені проаналізували дані 300 тис. американців у віці 50-71 років на основі заповнених ними анкет в середині 90-х років. В анкетах потрібно було оцінити ступінь активного відпочинку на різних етапах життя. Потім дослідники відстежували рівень і причини смерті респондентів до 2011 року. До уваги бралися вік, стать, дієта і куріння. Виявилося, що люди, які займалися спортом до середнього віку, мали менший ризик смерті по будь-якої причини в наступні роки, ніж ті, хто ніколи не займався яким-небудь видом фізичної активності.
Читайте також: Вчені назвали кращий засіб від старіння
Чоловіки і жінки у віці 40-61 роки, які поступово збільшували фізичну активність приблизно до 7 годин на тиждень, знижували ризик смерті від будь-якої причини в наступні роки приблизно на 35%. Примітно, що отримана ними користь від фізичних занять була такою ж, що і у людей, які підтримували той же рівень активності з підліткового або 20-річного віку.
Однак захисний ефект від фізичних вправ не був довготривалим: люди, які знижували фізичну активність в середньому віці, були на одному рівні за ризиком передчасної смерті з тими, хто ніколи не займався раніше.
Таким чином, це дослідження ще раз підкреслює важливість фізичної активності протягом усього життя і в черговий раз доводить, що починати ніколи не пізно.