Товарообіг сільгосппродукції між Україною і ЄС зріс до $ 6 млрд

eu-ukraine

Товарообіг сільгосппродукції в січні-вересні поточного року між Україною і EC збільшився на 5,4% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року і склав $ 6,07 млрд, повідомила прес-служба МінАПК.

Український експорт при цьому складає $4,12 млрд, а імпорт – $1,9 млрд.

За словами заступника міністра аграрної політики і продовольства з питань євроінтеграції Ольги Трофімцевой, позитивна динаміка розвитку двосторонньої торгівлі спостерігається третій рік поспіль.

“Зона вільної торгівлі працює як для наших виробників, так і для європейських. Наприклад, за 9 місяців 2016 року український аграрний та харчовий експорт до ринків ЄС склав майже $2,9 млрд, але за той самий період 2017 року – вже $4,2 млрд. Попри зниження темпів росту українського аграрного та харчового експорту на ринки ЄС в поточному році, ми впевнені в тому, що подальше зниження торгівельних бар’єрів між Україною та ЄС даватиме позитивний ефект для двох сторін, і все більше українських експортерів буде виходити на ринки ЄС зі своєю продукцією”, – цитує прес-служба Трофімцеву.

За її словами, якщо подивитись на товарну структуру українського аграрного експорту до європейських країн, можна виділити ТОП-5 ключових товарних груп, експорт яких помітно збільшився порівняно з 2017 роком – йдеться про насіння свиріпи або ріпаку, пшеницю, горіхи та кондитерські вироби, м’ясо птиці, жито, шоколад та вироби з нього.