Навіть якщо ви вперше чуєте про “синдромі хом’яка”, в тій чи іншій мірі ви все одно з ним знайомі. Це згубна звичка перекушувати, весь час щось жувати. Спочатку вона здається цілком нешкідливою, але поступово стає несвідомою і впливає на внутрішні процеси організму. Люди, які постійно жують і перекушують самі позбавляють себе можливості схуднути або залишатися стрункими.
Чим небезпечний синдром хом’яка:
- ви створюєте постійне навантаження на шлунок – він не відпочиває;
- ви перестаєте відчувати почуття здорового голоду (просто забуваєте, що це таке);
- швидше “зношуються” зуби;
- в організм надходить більше калорій ніж йому належить;
- як наслідок ви поправляєтеся.
Як від цього позбутися?
Порада 1: Забудьте про перекус раз і назавжди!
Це не просто, але якщо ви зробите саму можливість перекусів неприйнятною, ви станете більше контролювати себе, а не діяти “на автоматі”. Виявляється, навіть невеликий прийом їжі піднімає рівень інсуліну, який при надлишку переходить в жир. Вчені довели, що наявність перекусів в добовому раціоні уповільнює схуднення. До того ж рука рідко тягнеться за чимось корисним.
Порада 2: Головний прийом їжі – обід
Насправді сніданок повинен бути досить легким тому, що наш організм починає відчувати справжній голод лише до обіду. Тоді-то йому і потрібна енергія. Так що всі «істотні» страви краще їсти в обід (картопля, бутерброди, солодке). А на сніданок зробіть чашку смузі і мюслі.
Порада 3: Останній прийом їжі – за 3 години до сну
Спати на порожній шлунок набагато приємніше і корисніше. До того ж така звичка захищає від нічних рейдів до холодильника. Японці довели, що ті, хто їсть на ніч і вночі з віком стрімко набирають вагу, а разом з ним і хвороби.
Порада 4: Якщо хочеться їсти – випийте води
Ми часто плутаємо голод і спрагу. До того ж вода притупляє і справжнє почуття голоду, чому ви з’їсте в 2 рази менше. При цьому пити краще теплу воду, з додаванням невеликої кількості лимона, імбиру і меду. Так що пийте частіше!
Порада 5: Кожні 6 годин їжте мікс з білка, корисного жиру і клітковини
Білок + корисний жир + клітковина = базова формула для тих, хто хоче стати струнким якомога швидше. Таким чином, чверть вашої тарілки повинні заповнювати білкові продукти; другу чверть – корисні жири; третю – овочі в будь-якому вигляді і останню частину – складні вуглеводи.
Порада 6: Прислухайтеся до свого організму
Не потрібно тиранити його, встановлюючи нереальні на даний момент для вас рамки. Якщо вам захотілося картоплі фрі – з’їжте, але трошки. Щоб просто відлягло. І намагайтеся зробити навіть корисну їжу смачнішою, щоб вона була для вас приємною, а не обов’язковою.