Десять найкращих джерел пробіотиків

Десять найкращих джерел пробіотиків Поштівка
12 Липня 2016, 09:47

Пробіотиками називають особливий клас мікроорганізмів, мікробів і бактерій, які впливають – і що найважливіше, впливають позитивно – на мікрофлору та імунну систему людини. Їх середовище існування – шлунково-кишковий тракт і пов’язані безпосередньо з нашою імунною системою. А найвідоміші з усього класу пробіотиків – це біфідобактерії і лактобактерії.

Відомо, що будь-які зміни в балансі кишкової мікрофлори здатні викликати не тільки патологічні зміни в самому кишечнику, але і в організмі в цілому. Це можуть бути і порушення в імунній системі, і ціла низка хвороб – від запальних до асептичних, і навіть – підвищення ризику розвитку онкологічних захворювань.

Так ось, порушення в балансі кишкової мікрофлори можуть проявлятися по-різному: дисбактеріоз, дисбіотичні порушення, синдром надлишкового бактеріального рівня…

І щоб такого не допустити, крім правильного харчування, здорового способу життя і відсутності шкідливих звичок, організму необхідні пребіотики і пробіотики.

Пробіотики – це препарати або продукти, які містять в своєму складі непатогенні, тобто нешкідливі, мікроорганізми, які сприятливо впливають на організм людини зсередини.

Пребіотики – це харчові продукти, які містять компоненти, що стимулюють ріст і розвиток корисної мікрофлори.

ЩЕ ПРО КОРИСТЬ ПРОБІОТИКІВ:

  • захищають організм від інфекцій, шкідливих бактерій, дріжджів і грибів;
  • сприяють кращому перетравленню і засвоєнню поживних речовин;
  • полегшують непереносимість лактози;
  • захищають організм від канцерогенних речовин;
  • запобігають здуттю живота, покращують роботу кишечника (по суті, рятують від запорів і діареї);
  • пом’якшують негативні наслідки після прийому антибіотиків.

Ось десять найкращих поживних джерел пробіотичних бактерій:

ЙОГУРТ

Не кожен йогурт підійде. Для лікувального ефекту вибирайте ті, в складі яких є позначення Lactobacillus acidophilus або Bicfidobacterium bifidum. І бажано, без всяких смакових добавок (полуниця, чорниця і т.д.), якщо вам не подобається смак простого йогурту, краще самі підсолодіть його свіжими фруктами, родзинками або медом.

КЕФІР

Крім того, що він, завдяки пробіотикам, регулює мікрофлору кишечника, він також має антибактеріальний та протигрибковий ефект, а значить, захищає організм від активності шкідливих бактерій і грибів. До того ж кефір багатий вітамінами B12 і K2, незамінними амінокислотами, кальцієм і магнієм.

АЦИДОФІЛЬНІ МОЛОЧНІ ПРОДУКТИ

У магазині ви можете купити ацидофільне молоко, ацидофільний кефір, ацидофільний йогурт. Це означає, що всі вони збагачені благородними видами молочнокислих бактерій, які надають продукту характерний різкуватий смак і густу консистенцію. Але головне, звичайно ж те, що вони покращують травлення і позитивно впливають на роботу кишечника, запобігаючи таким чином здуттю живота і запорам.

БРИНЗА

Йдеться, зрозуміло, про справжню бринзу, а не про той «сирний продукт», який часто продається в наших магазинах під виглядом бринзи. Шукайте справжню бринзу – чисту, непастеризовану, і бажано овечу. Вона є одним з лідерів за вмістом пробіотичних бактерій. До того ж захищає організм від утворення холестерину в стінках кровоносних судин.

ПАХТА

Так називаються знежирені вершки, побічний продукт, який отримують при виробництві масла з коров’ячого молока. Вона має низький вміст жиру (до 1,5%), а тому ідеально підходить для тих, хто хоче схуднути. Плюс до всього, пахта багата кальцієм, який допомагає запобігти остеопорозу і гарантує тверді кістки і здорові зуби. І, звичайно ж, на пахту варто звернути увагу тим, хто шукає, де поживитися пробіотиками – вона містить молочно-кислі бактерії у великій кількості.

ТЕМПЕ

Так називаються коржі, виготовлені з ферментованих соєвих бобів. Вони є природним антибіотиком, який бореться зі шкідливими бактеріями і дозволяє розвиватися корисним бактеріям. Крім того, темпе відрізняється дуже високим вмістом білка.

СУП «МІСО»

Його вже протягом багатьох століть використовують в азіатських культурах в якості однієї з форм пробіотиків для зміцнення імунної системи. А також рекомендується японськими лікарями для поліпшення травлення. Суп роблять із заброджених під впливом грибка жита, бобів, рису або ячменю. І ви можете готувати такий суп вдома хоч кожен день – для цього достатньо купити пасту «місо» в магазині, а потім просто додайте в миску з гарячою водою ложку пасти, кілька шматочків бринзи або сої – і багатий пробіотичними бактеріями суп готовий!

КВАШЕНІ ОВОЧІ

Особливо це стосується капусти. Однак при виборі квашеної капусти в магазині звертайте увагу, щоб вона була непастеризованою. Пастеризація вбиває бактерії, в тому числі і корисні.

КІМЧІ

Це один з різновидів корейських маринадів. Чому це джерело прибутків? Тому що основним компонентом таких маринадів є молочне бродіння. До речі, корейці вважають, що помірне споживання кімчі сприяє знищенню жирових відкладень, тобто вважають це блюдо дієтичним.

СИР

Один з найбільш корисних кисломолочних продуктів. Він багатий пробіотиками, тому що готується якраз з використанням корисних штамів бактерій. Крім того, сир – лідер за вмістом молочного білка – казеїну, 300 г сиру – це добова доза білка, яка необхідна для людського організму.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!