Стало відомо, чи призведе виверження Йєллоустона до “кінця світу”

Стало відомо, чи призведе виверження Йєллоустона до "кінця світу" Поштівка

Геологи повідомили, що в разі, якщо цей процес все-таки відбудеться, то почнеться глобальне похолодання і все живе в радіусі 800 кілометрів від вулкана загине.

Вулкан Йеллоустон є одним з найбільших на нашій планети. Вчені вважають, що за всю історію свого існування він вивергався тричі.

Як інформує «Телеграф», багато жителів вважають, що цей процес повториться найближчим часом. Останнє, третє, виверження завдало великої шкоди навколишній природі, змінився повністю ландшафт і клімат. Фахівці вважають, що наступне виверження станеться приблизно через 300 тисяч років, тому що за 2,1 мільйона років він вже встиг тричі накрити землю попелом лави.

Вчені відразу ж спростовують інформацію про те, що після виверження можливий “кінець світу”. Так, наслідки будуть глобальними, але не такого світового масштабу, запевняють фахівці. Якщо таке станеться, то попіл створить газові хмари, які будуть відбивати сонячні промені, а це в свою чергу призведе до похолодання в усьому світі. Сама ж лава зможе знищити навколишню місцевість в радіусі 800 кілометрів. Вчені підрахували, що ймовірність виверження становить 0,00014 відсотків на рік.