Смартфони зможуть відтворювати потужні баси шляхом обману слуху

Шведська компанія Dirac, яка ліцензує свої технології обробки аудіо для багатьох відомих брендів, включаючи BMW, Volvo, Xiaomi і OnePlus, розповіла про нову розробку Dirac Bass. Вона призначена для використання в смартфонах і портативних колонках, дозволяючи обійти фізичні обмеження розмірів гаджетів для поліпшення якості звучання.

У гонитві за безрамковістю виробники смартфонів йдуть на різні жертви, однією з яких є зменшення розмірів динаміків. Замість того щоб намагатися отримати глибокі баси від мініатюрних динаміків, які фізично не здатні їх видати, інженери Dirac вдалися до використання психоакустики. Вони розробили систему, яка відтворює комбінацію штучно створених обертонів на кілька октав вище, що дозволяє «обдурити» людський розум, змушуючи його чути більш потужні баси на частоті, яка є значно нижчою 30 Гц.

Повноцінна презентація технології Dirac Bass відбудеться вже зовсім скоро на виставці Consumer Electronics Show 2019, яка пройде з 8 по 12 січня в Лас-Вегасі. Компанія Dirac поки не уточнює, в пристроях яких брендів варто чекати появи нової технології, відзначаючи лише, що працювати вона буде тільки в поєднанні з Dirac Panorama Sound або Dirac Power Sound на підтримуваних гаджетах. У OnePlus 6T використовується Power Sound, але представники Dirac відзначають, що очікувати Dirac Bass в уже вийшли гаджетах не варто – розробка з’явиться в нових моделях.