Скандал з угорськими паспортами: 2 сценарії розвитку подій

Дипломатична війна між Україною та Угорщиною

Як можуть розвиватися події довкола угорського консула, який фігурує на відео з Берегового, де українців приймають у громадянство Угорщини. 

Два можливі сценарії:

Перший

Україна оголошує угорського консула в Берегово персоною нон ґрата.

Думаю, що завтра ж Угорщина у відповідь оголосить персоною нон ґрата консула України в Ніредьгаза (співчуваю, але на війні, як на війні).

Після того Україна, образившись на безпідставне видворення свого консула, зможе відкликати згоду на відкриття консульства Угорщини в Берегово (просто закриємо цю установу).

Угорщина подумає, але судячи з того, що здорового глузду там не більше ніж в Україні, відкличе дозвіл на відкриття українського консульства в Ніредьгаза.

Після цього Україна не матиме консульських представництв в Угорщині поза консульським відділом українського посольства в Будапешті. Тому Україна запропонує Угорщині привести у відповідність число консульських представників. Це означатиме, що або Угорщина поновить дозвіл на діяльність української консульської установи в Ніредьгаза, або Україна відкличе дозвіл на функціонування генконсульства Угорщини в Ужгороді.

Угорці матимуть не менше підстав і бажання ставити нам палки в колеса

До того ж у нас існує диспропорція почесних консулів – ми маємо в Угорщині одного, а угорці в Україні, здається, трьох. Це теж можна буде привести до кількості один на один або нуль на нуль.

Після цього закривати буде більше нічого.

Та українські громадяни все ще хотітимуть отримувати угорське громадянство, а угорці матимуть не менше підстав і бажання ставити нам палки в колеса в НАТО, ЄС, а, можливо, і з безвізовим режимом.

Другий

Або просто вишлемо по одному консулу, і надалі все буде як і було – наші громадяни отримуватимуть угорське громадянство, а Угорщина вставлятиме нам палки в колеса, де лише зможе.

Ну і в українському законодавстві далі не буде заборони на два паспорти чи громадянства і чудової, сказаної сьогодні мені однією журналісткою фрази «в Конституції України записано, що не можна бути біпатридом».

Гуляємо!

Богдан Яременко