Лариса Ніцой покинула прямий ефір, бо ведуча зухвало відмовилася спілкуватися з нею українською

Письменниця Лариса Ніцой у прямому ефірі попросила ведучу спілкуватися державною мовою, а після того як та відмовилася і обізвала її “фріком”,  покинула студію

Інцидент стався з Діаною Панченко, ведучою програми “Большой вторник” на телевізійному каналі NewsOne.

“Я не зовсім зрозуміла, куди я прийшла. Мені ніхто не говорив, що це канал національної меншини. Якщо у вас загальнонаціональний канал, я б попросила вас говорити українською”, — звернулася Ніцой до ведучої.

“Ви не будете вказувати мені, якою мовою мені говорити. Наші ефіри на 80% україномовні, але цей проект ми ведемо російською й якщо Конституція не забороняє нам це робити, ви також не можете заборонити”, — відповіла ведуча.

Ніцой зауважила що вона не забороняє а просить і вказала на статтю 10 Конституції про мову. Вона наголосила, що “українська мова — обов’язковий засіб спілкування в усіх сферах суспільного життя”.

“Я вас прошу дотримуватися рішення Конституційного суду, яке говорить, що ви підлягаєте кримінальній відповідальності. Ви знаєте, що підводите самі себе під статтю?” — поцікавилася вона.

“Ніхто не забороняє мені говорити російською мовою в телеефірах. Є закон про квоти, який ми виконуємо. Я попрошу вас не порушувати регламент ефіру”, — висловилася Панченко.

Після того, як Ніцой не захотіла брати участь у зйомках і пішла зі студії, ведуча назвала письменницю “фріком”.

“Від фріків можна очікувати тільки таких вчинків. Я зараз свідомо назвала пані Ларису Ніцой фріком, інакше назвати її не можу”, — сказала Панченко.