Насправді проблеми спини можуть мати зовсім не такі причини як ви звикли думати
Рано чи пізно практично у кожної людини виникають проблеми з хребтом. На думку науковців, це плата людини за прямоходіння. «Поштівка» спростовує топ-6 міфів про хвороби спини.
Міф 1: Спати корисно на твердому
Спати корисно на зручному. Занадто твердий матрац не дасть м’язам відпочити. Для людей зі сколіозом бажано, щоби матрац був радше м’яким, ніж жорстким, але й після сну на занадто м’якому матраці тіло болітиме.
Міф 2: Причина остеохондрозу — відкладення шлаків і солей
Це хвороба хрящової тканини, коли міжхребцеві диски стають менш еластичними, зменшуються у розмірі. З розвитком хвороби на хребцях утворюються остеофіти, але вони структурно є частиною кістки, а не шлаками чи солями.
Міф 3: При болях у спині не можна рухатися
Обмеження руху хребта рекомендується лише у разі серйозних травм. При інших захворюваннях часто показано ЛФК. А ось постійне лежання може погіршити стан.
Міф 4: Витягнення хребта виправляє сколіоз
Витягнення хребта — марна процедура. Вона працює з наслідком — викривленням, але не з причиною розвитку сколіозу. Повноцінному лікуванню сколіоз піддається лише в дитячому віці.
Міф 5: Міжхребцеві грижі з’являються через підняття вантажу
Лише в дуже рідкісних випадках піднімання вантажу провокує проблему. Міжхребцева грижа — наслідок розбалансування: частини тіла відхилені від середньої лінії вліво та вправо, вперед і назад. Навантаження на хребет зростає, і тіло підлаштовується під ці зміни. Спочатку з’являються протрузії, а потім протрузія перетвориться на грижу.
Міф 6: Проблеми зі спиною провокує зайва вага
Ожиріння згубно впливає на хребет: спина швидше втомлюється, міжхребцеві диски ушкоджуються. Однак люди з малою вагою частіше мають невелику м’язову масу, тонші та слабкіші кістки, і їхній хребет не підтримується м’язовим каркасом.
Пам’ятайте про ці міфи і вчасно звертайтеся до лікаря!
Читайте також: Як боротися з «відкладенням солей» в організмі