Росії не місце в Радбезі ООН – заступник міністра закордонних справ України Зеркаль

Спроби співробітників ГРУ РФ вчинити кібератаку на Організацію з заборони хімічної зброї та спільну слідчу групу, яка розслідує катастрофу літака МН17, мають відкрити очі на те, що Росії не місце в Раді безпеки ООН, заявила заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль.

“Така відверта злочинність намірів РФ – зламувати комп’ютерні системи ОЗХЗ, спільної робочої групи – для того щоб унеможливити розслідування злочинів, вчинених Росією – це відверта дикість і нецивілізованість”, – написала вона на своїй сторінці у Facebook у четвер.

О.Зеркаль також зазначила, що Росії не місце в Раді безпеки ООН.

“Оприлюднена сьогодні інформація має остаточно відкрити очі всім, що Росії не місце в Радбезі ООН”, – наголосила заступник міністра.

Раніше в четвер глава європейської дипломатії Федеріка Могеріні та прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте звинуватили російську військову розвідку в неповазі до загальноприйнятих правил і цінностей під час спроби незаконно отримати інформацію Організації з заборони хімічної зброї (ОЗХЗ), ідеться в їхній спільній заяві.

Також співробітники ГРУ РФ намагалися отримати дані міжнародного слідства у справі катастрофи малазійського “Боїнга” на сході України, заявила міністр оборони Нідерландів Анк Бейлевелд.

Спільну заяву зробили також прем’єр-міністр Австралії Скотт Моррісон і міністр закордонних справ країни Меріс Пейн. За їхніми словами, ГРУ “відповідальне за такий приклад шкідливої діяльності в кіберпросторі”.