Українці активно переходять на безготівкову оплату – 48% почали платити cashless частіше, ніж рік тому.
Так, за даними дослідження ставлення українців до безготівкових платежів, проведеного компанією InMind на замовлення Mastercard у червні 2021 року, 49% готові повністю відмовитися від оплат готівкою в майбутньому, а кожен третій українець готовий зробити це протягом найближчих двох років.
У компанії також відзначають, що пандемія значно вплинула на зростання популярності цифрової комерції в світі і в Україні зокрема: 60% опитаних користувачів стверджують, що почали робити покупки онлайн набагато частіше з початком пандемії, а 45% – роблять замовлення онлайн регулярно по кілька разів на місяць.
Також у Mastercard відзначили, що за час пандемії сегмент “продукти харчування” вийшов на перше місце в Європі, показавши приріст на 26%, сегмент “Електроніка” зріс на 24%, при цьому в Україні обидві ці категорії зросли на 38%.
Читайте також: Названо 6 випадків, за яких необхідно негайно блокувати банківську карту
Також цікавим трендом 2020 року стало зростання проникнення онлайн-транзакцій у середовище клієнтів віком понад 80 років – як на ринку Європи, так і в Україні. Наприклад, в Чехії приріст онлайн-транзакцій у цій категорії користувачів минулого року зріс учетверо.
“В Україні ринок вже відновився. Ми бачили перше зниження активності ринку і значне просідання за кількістю транзакцій під час першого локдауну, коли всі перебували в шоковому стані. У січні поточного року теж було затишшя, але січень і сам по собі не найактивніший місяць. Але локдаун у квітні вже не показав такого видимого зниження активності – люди звикли”, – заявила генеральний директор Mastercard в Україні та Молдові Інга Андрєєва.
За її словами, в Україні з 2016 року спостерігається стабільний приріст безготівкових транзакцій в середньому по 3% рік до року.
“На сьогодні 9 із 10 транзакцій вже в безготівковому сегменті”, – зазначила вона.
Також 44% українців обирають магазини з можливістю безготівкового розрахунку, а ще 8% заявили про неготовність користуватися послугами магазинів з відсутністю безготівкової оплати.