Підтверджено користь томатного соку в боротьбі з гіпертонією

Підтверджено користь томатного соку в боротьбі з гіпертонією
13 Березня 2021, 01:11

Томатний сік — смачний, корисний напій, який має насичений смак. Готується з помідор різних сортів. Має численні властивості — диуретичну, протизапальну, імуностимулюючу.

Дослідження вчених з Японії підтверджує, що споживання томатного соку може спричиняти гіпотензивний ефект при схильності до гіпертонії.

Журнал Food Science and Nutrition опублікував дані, отримані вченими Токійського медичного університету. Науковці констатують, що томатний сік корисний в боротьбі з гіпертонією – він «може знижувати кров’яний тиск і рівень холестерину у людей з ризиком серцевих захворювань».

Дослідники проводили експеримент, в рамках якого 481 осіб з симптомами передгіпертоніі або гіпертонії вживали томатний сік. Вживати напій випробуваним дозволялося фактично скільки захочеться – головною умовою було пити його без солі.

Читайте також:  Томатний сік зменшує ризик розвитку серцево-судинних захворювань

Результати дослідження показали, що у 94 осіб, які скаржилися на часті перепади тиску, показники прийшли в норму (ртутний стовпчик знизився на 4-5 мм). Також у 125 добровольців знизився рівень холестерину в крові, причому позитивні результати були однаковими як у чоловіків, так і жінок різних вікових груп.

Підсумок експерименту виявився таким: у більшості добровольців було зафіксовано зниження артеріального тиску – в середньому на 3%.

Вважається, що це перше дослідження, яке доводить користь томатного соку на серцево-судинну систему в такому масштабному діапазоні. Вчені стверджують, що цей напій можна вживати кожного дня, щоб привести показники тиску в норму.

Вчені наполягають, що користь в боротьбі з гіпертонією приносить вживання саме насоленого томатного соку. Вони радять вживати натуральні напій без добавок, оскільки солоний здатний спричиняти протилежний ефект.

Читайте також:  5 причин, чому помідори потрібно їсти щодня

Нагадаємо, томатний сік особливо корисний для чоловіків, оскільки запобігає захворюванням передміхурової залози. При цьому він низькокалорійний і одночасно містить «хороші» вуглеводи, а отже, корисний для тих, хто прагне до зниження ваги.

Цікава інформація про томатний сік

Склад, корисні властивості

Головною складовою томатного соку є помідори. Овоч насичений лікопіном — компонент, який визначає червоний колір. Має жироспалюючу дію і антиоксидантні властивості. Томати забезпечують захист ДНК людини, запобігаючи розвитку онкологічних патологій.

Також помідори багаті вітамінами А, В, С, Е, Р, РР, Н, К, бета-каротином. Сприятливо впливають на роботу шлунково-кишкового тракту, підтримують імунітет, контролюють перебіг реакцій із засвоєння поживних речовин.

Білки, вуглеводи, клітковина сприяють нормальній діяльності кишечника, протіканню обмінних процесів, підвищення енергії. А пектин, якими насичені плоди, допомагає знизити рівень холестерину в крові, уникнути виникнення бляшок на стінках судинних.

Вичавлений з помідор сік максимально зберігає корисні речовини. Нетрадиційна медицина рекомендує пити його при:

  • цукровому діабеті;
  • патологіях серцево-судинної системи;
  • глаукомі;
  • нервових розладах;
  • зниженні концентрації уваги, пам’яті;
  • гострих респіраторних вірусних захворюваннях;
  • гастриті;
  • хронічної втоми;
  • стресах;
  • тромбозі вен.

Вплив на тиск

Томатний сік знижує рівень артеріального тиску (АТ). Гіпотензивна дія препарату обумовлена наявністю великого вмісту калію, який змінює частоту і силу серцевих скорочень, розширює судини. Іони калію сприяють виведенню з організму солей натрію, скупчення яких призводить до накопичення надмірної рідини, що підвищує АТ.

Користь томатного соку при гіпертонії полягає в тому, що він відновлює обмін речовин, знижує рівень холестерину. Все це позитивно позначається на функціональності серцево-судинної системи. При систематичному вживанні напою відновлюється водно-сольовий баланс, знижується навантаження на міокард.

Вітаміни групи В, С покращують еластичність кровоносних судин, перешкоджають формуванню тромбів, розріджують кров. Завдяки цьому ризики розвитку ускладнень (інсульту, інфаркту) зменшуються.

Спосіб застосування при гіпертонії

Терапевтичний ефект від застосування томатного соку досягається за рахунок дотримання простих правил. Під час лікування необхідно знизити в раціоні кількість продуктів, що містять крохмаль, білок (м’ясо, картопля, риба, сир). Якщо вживати їх одночасно, це збільшить ризики формування ниркових каменів. Також не варто пити напій під час їжі.

При приготуванні томатного напою не можна допускати кип’ятіння, так як високі температури сприяють перетворенню органічних кислот в неорганічні. А вони завдають сильної шкоди здоров’ю.

Вживати сік слід за півгодини до їди. Готують його за допомогою соковижималки, м’ясорубки, блендера. Пити можна з м’якоттю або процідженим. Добова доза не повинна перевищувати 200 мл. Зазвичай вживають 2-3 рази / день, розділяючи добову дозу на рівні частини. Тривалість лікування від 1 до 2 місяців.

Пити кип’ячений, стерилізований, консервований томатний сік не рекомендується, так як корисних речовин в них немає.

Побічні реакції

Лікування гіпертонії томатним соком нечасто провокує побічні реакції. Виникають вони тільки при недотриманні зазначених дозувань. Проявлятися можуть:

  • розладами стільця;
  • алергічними реакціями;
  • нудотою.

При появі побічних дій від прийому напою слід відмовитися. А щоб не допустити виникнення ускладнень, слід відвідати лікаря, здати аналізи.

Протипоказання

Протипоказано вживання томатного соку при:

  • індивідуальної непереносимості продукту;
  • загостренні захворювань шлунково-кишкового тракту (виразки, холециститу, гастриту, панкреатиту);
  • гострій формі подагри;
  • гіпотонії;
  • підвищеної кислотності шлунка ;
  • гострої серцево / ниркової недостатності;
  • інтоксикації;
  • великих вогнищах каменеутворення.

Наприкінці слід сказати, що томатний сік — корисний напій, а вживання при гіпертонічній хворобі дозволить нормалізувати артеріальний тиск, зміцнити серцевий м’яз, підвищити щільність судин, знизити ризики розвитку ускладнень.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!