Няньчити онуків корисно для інтелектуального здоров’я

Няньчити онуків корисно для інтелектуального здоров'я Поштівка
16 Червня 2016, 15:29

Виявляється, активна участь літніх людей у ​​вихованні підростаючого покоління – це не тільки посильна допомога своїм дорослим дітям. Нещодавно австралійські вчені опублікували дані проведеного дослідження, які підтверджують припущення про те, що турбота про онуків сприяє активній старості і інтелектуальному довголіттю. Раніше вчені вже робили припущення про те, що активне соціальне життя людей похилого віку сприяє збереженню розумових функцій і є профілактикою вікових змін пам’яті. Однак зараз ця гіпотеза знайшла своє реальне підтвердження науковими фактами.

Всім відомо, що після п’ятдесяти років в організмі жінки відбуваються зміни, викликані в першу чергу гормональною перебудовою. У них різко зменшується синтез статевих гормонів і настає менопауза. Крім соматичних порушень, гормональний дисбаланс, який з’являється, нерідко призводить до психологічних змін і порушення вищих мозкових функцій. Одне з крайніх варіантів вікових когнітивних порушень – розвиток хвороби Альцгеймера. На даний момент найдієвіший спосіб протистояти дегенеративним змінам – постійне тренування мозку.

У дослідженні австралійських вчених взяли участь 186 жінок віком від 57 до 68 років, які не приймали замісної гормональної терапії і не хворіли неврологічними патологіями. У 131 жінки були онуки, при цьому 111 з них сиділи з ними мінімум один раз в тиждень.

Всі учасниці пройшли тестування, яке показує стан пам’яті, здатність до планування і розвиненість навичок стратегічного планування, які необхідні для швидкого вирішення поставлених завдань.

Результати тестування показали однаковий стан пам’яті у тих жінок, хто не мав онуків і у тих, хто мав онуків, але не няньчився з ними. Однак у тих жінок, хто регулярно виконував обов’язки бабусі, когнітивні функції виявилися збережені набагато краще. Особливо добре вони справлялися з тестами, які вимагають швидкої реакції і оперативного виконання. За словами керівника дослідження професора неврології Мельбурнського університету Кассандри Соук, саме ці тести можуть показати зниження когнітивних функцій навіть на ранніх стадіях.

Однак тут же професор Соук робить уточнення: у всьому потрібно знати почуття міри. Адже жінки, які надмірно займалися онуками (більше п’яти разів на тиждень), показували гірші результати тестів, порівняно з своїми менш зайнятими ровесницями. Причина в тому, що занадто інтенсивна зайнятість вихованням підростаючого покоління може мати і негативні наслідки, пов’язані зі стресом, занепокоєнням і втомою.

Таким чином, з результатів дослідження можна зробити висновок: хочете повноцінної і здорової старості – няньчіться з онуками хоча б раз на тиждень. Однак не перестарайтеся і не забувайте приділяти увагу собі і своїм улюбленим заняттям.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!