Нестача сну не тільки негативно впливає на наш настрій і порушує концентрацію уваги, вона може привести до багатьох серйозних захворювань. Тому лікарі радять висипатися. Але як бути, якщо ви стали спати довше, ніж потрібно вашому організму для нормального відновлення.
Сайт Metafact.io опитав 26 нейробіологів і фахівців з проблем сну, щоб з’ясувати, чи вважають вони зайвий сон шкідливим, і 85% з них сказали, що не бачать в цьому нічого поганого. Про це пише Поштівка.
Експерт Військово-морського медичного дослідницького підрозділу США доктор Джо Колдуелл зазначила, що оптимальною тривалістю сну слід вважати сім годин поспіль. Кожна зайва година – так само, як і кожну година, “відірвана” від цього сну – буде, за її словами, вести до додаткових негативних наслідків для здоров’я.
До таких наслідків можна віднести підвищення ризику виникнення діабету, ожиріння і серцево-судинних захворювань.
Читайте також: Тривалість сну – скільки годин потрібно спати, щоб прожити довше
Переважна більшість експертів вважає, що занадто довгий сон разом з нестачею фізичних вправ теоретично повинен бути пов’язаний з підвищеним ризиком для здоров’я – і навіть життя.
Правда, фактичних даних у них немає, а ті деякі експерименти, які проводили з цього приводу, говорять про зворотне.
“Продовження сну понад звичайну норму позитивно впливає на багато функцій організму – знижується кров’яний тиск і чутливість до болю. Зате підвищується чутливість до інсуліну”, – відзначає доктор Моніка Гаак з Гарварда.
Читайте також: Вчені виявили зв’язок між тривалістю сну і довголіттям
“Проблема з визначенням” тривалий сон шкідливий” полягає в тому, що ми не знаємо з точністю, від чого у любителів довго поспати бувають проблеми зі здоров’ям, – вважає дослідник зі Стенфорда Джеймі Зайтцер. – Можливо, вони сплять так довго тому, що якісь -то медичні проблеми змушують їх це робити, адже відомо, що сон – найкращий лікар “.
Як зазначає доктор Джеймс Сент з Медичної школи Східної Вірджинії, нам не варто хвилюватися з приводу занадто тривалого сну:
“Здоровій людині передозування сну не загрожує, тому що вона просто прокинеться сама – і або залишиться лежати в ліжку, зазвичай з відчуттям дискомфорту, або встане”.
Нарешті, як відзначають опитані експерти, зміна в тривалості сну може бути індикатором того, що з вами щось відбувається.
“Якщо ви раптом виявили, що для нормальної життєдіяльності вам потрібно спати набагато більше семи годин, якщо раптом вам стало хотітися поспати помітно довше звичайного, то вам, ймовірно, варто звернутися до лікаря, – радить доктор Киллгор. – Адже навіть якщо сам довгий сон вам не зашкодить, це може зробити причина, його спричинила”.