Від загоєння емоційної болю до профілактики депресій. Сновидіння є першою медичною допомогою для нашого мозку.
Відомий британський вчений Меттью Уолкер анітрохи не сумнівається в тому, що у сновидінь є конкретні функції. Зокрема, з їх допомогою в мозку записуються і переписуються думки, які відвідували нас в бадьорому стані, аналізуються почуття і занепокоєння. Якщо раніше наука вважала, що сновидіння просто відображають враження, які людина пережила протягом дня, то тепер ситуація змінилася. Професор Уолкер вважає, що сон є цілющою терапією для мозку.
По-перше, він благотворно впливає на зменшення емоційного болю після будь-яких травматичних подій, з якими людина стикалася впродовж дня. По-друге, під час сну мозок зупиняє викид цілого коктейлю хімічних речовин, включаючи норадреналін, котрий викликає сильний стрес. У реальності, саме під час сновидінь настає єдиний відрізок часу протягом усієї доби, коли мозок позбавляється доступу всіх молекул, що викликають тривожні стани.
Уві сні людина може спокійно відновлювати в пам’яті самі неприємні епізоди життя, і це не буде викликати ніяких негативних емоцій, як показали експерименти за участю здорових молодих добровольців. З’ясувалося, що якщо їм давали поспати між показом травмуючих психіку відеоматеріалів, то в їх мозку відзначалося істотне скорочення активності в амигдалі – емоційному центрі, що створює хворобливі відчуття. Професор Уолкер вважає, що не час лікує всі рани, а кількість сновидінь, які отримує людина. Сон є першою медичною допомогою для нашого мозку, що зіткнувся з важкими емоційними потрясіннями. Він ефективний при боротьбі з депресією, тривожними станами та іншими серйозними психологічними порушеннями.