Лікарі розповіли, як вівсянка впливає на здоров’я

Найкращі каші для сніданку Поштівка
14 Червня 2021, 00:47

Одним з найбільш популярних варіантів сніданку є вівсянка. Ця крупа, як кажуть експерти, може впливати як на весь організм, так і на його окремі частини, допомагаючи знизити ризик деяких захворювань.

Овес містить багато вуглеводів, а вуглеводи – чудове джерело енергії для людини. Користь вівсянки полягає в тому, що складні вуглеводи забезпечують організм людини бадьорістю і енергією до самого вечора. Вівсянка служить джерелом важливих вітамінів, мінералів і волокон. Вона багата антиоксидантами, омега-3 і фолієвою кислотою. На відміну від інших зернових культур, овес не містить глютену.

Хвороби серця

Бета-глюкан є основним компонентом розчинної клітковини в вівсі, і він знижує рівень “поганого” холестерину, не впливаючи на рівень “хорошого” холестерину, кажуть дослідження. Антиоксиданти, що містяться в вівсі (авенантраміди і фенольні кислоти), поряд з вітаміном С запобігають окисленню ліпопротеїнів низької щільності, яке також може викликати серцеві захворювання.

Читайте також:   10 неймовірних властивостей вівсянки та рецепт корисного сніданку

Цукровий діабет

Овес має низький глікемічний індекс, а високий вміст клітковини допомагає регулювати рівень цукру в крові, заявляють вчені. Крім того, овес, багатий клітковиною, перетравлюється повільно. Продукти, які швидко перетравлюються, можуть спричиняти різкі скачки цукру в крові.

Рак

Дослідження, в яких взяли участь понад 800 тис. чоловік, показали, що регулярне вживання вівсяної каші може знизити ризик смерті від раку на 20%. Споживання клітковини також може знизити ризик розвитку раку кишечника.

Гіпертонія

Вчені з’ясували, що споживання вівса знижує систолічний артеріальний тиск на 7,5 показників, а діастолічний артеріальний тиск – на 5,5. Це не просто знижує кров’яний тиск, а й зменшує ризик серцевих захворювань на 22%.

Як правильно варити вівсяну крупу.

Кашу можна приготувати з вівсяної крупи або пластівців. Вважається, що чим більший помел, тим каша корисніша, але вариться вона доволі довго.  Класична каша готується на слабкому вогні з цільних зерен. Від якості їх обробки залежить те, скільки готувати кашу. Середня тривалість приготування – 20-30 хвилин.

  1. Вівсяну крупу промийте, видаліть зайве сміття і лушпиння. Замочіть крупу в холодній кип’яченій воді на 1-2 години.
  2. Заливаємо крупу молоком або водою, у співвідношенні 1:2 і ставимо на середній вогонь. Коли крупа закипить, знімаємо піну і засікаємо час. Варити крупу після закипання необхідно 15-20 хвилин, постійно помішуючи.
  3. По закінченню часу, вогонь вимикаємо, накриваємо кашу кришкою і залишаємо «доходити» ще на 10 хвилин.
  4. У готову кашу додавайте вершкове або рослинне масло, сухофрукти, горіхи або зробіть «солоний» варіант.

Це класичний рецепт приготування вівсяної каші. Англійська рецептура вівсяної каші майже не відрізняється в приготуванні. Єдина різниця – співвідношення крупи й рідини: англійська вівсянка густіша і для приготування береться не 2, а 1,5 частини води або молока.

Із вівсяних пластівців каша готується значно швидше. Самі вівсяні пластівці відрізняються помелом і, відповідно, часом приготування – дрібніші варяться швидше. Крім того, деякі вівсяні пластівці не потребують варіння, їх просто заливають окропом, соком, кефіром або іншими кисломолочними продуктами. Інформація про це зазвичай вказана на коробці.

Пластівці бувають, зокрема, таких видів:

  • екстра № 1 – тонкі, великі й найкорисніші з вівсяних пластівців. Варяться 15 хвилин;
  • екстра № 2 – тонкі пластівці меншого розміру, варяться 5-10 хвилин;
  • екстра № 3 – тонкі й найменші, варяться лише 2-5 хвилин;
  • геркулес – товсті великі пластівці, оброблені паром і тому менш корисні. Варяться близько 20 хвилин;
  • пелюсткові – товсті пластівці, на смак ніжніші за геркулес. Варяться близько 10 хвилин
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!